Michał Żeromiński w sobotę na ringu w Pionkach

Michał Żeromiński w sobotę na ringu w Pionkach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W najbliższą sobotę w hali sportowej w Pionkach odbędzie się gala boksu Tymex Boxing Night. Michał Żeromiński stoczy na niej swój siódmy pojedynek na zawodowym ringu.

Organizatorzy przygotowali dla fanów boksu osiem zawodowych walk bokserskich oraz dwa starcia w formule MMA i K1. - Jest to nasza druga gala organizowana w Pionkach. Zaczynamy od mniejszych imprez, ale krok po kroku chcemy wskakiwać na wyższy poziom. Myślę, że pod koniec roku uda nam się zorganizować galę z udziałem poważnego, popularnego zawodnika - mówi Mariusz Grabowski z Tymex Boxing Promotion

Radomianin Michał Żeromiński w walce wieczoru zmierzy się z Białorusinem Andreiem Hramyką. - Czuje się bardzo dobrze. Przygotowuje się od ponad miesiąca. Zacząłem od treningów siłowych połączonych z kondycyjnymi, potem zajęcia techniczne, a następnie sparingi z zawodnikami klubu Puncher. Chcę wygrać sobotnią walkę i pokazać się z jak najlepszej strony - zapewnia pięściarz.  22-letni Hramka dotychczas wygrał dziesięć walk (w tym 9 prez KO) i dziewięć przegrał. Jest o dziesięć centymetrów wyższy niż radomianin.

W swojej poprzedniej walce Żeromiński przegrał z utytułowanym Rafałem Jackiewiczem. - Za szybko chciałem wskoczyć na ten najwyższy poziom. Rafał pokazał mi w jakim jestem miejscu i ile jeszcze czeka mnie pracy. Warto było jednak spróbować - mówi zawodnik.

Na ringu stanie także Ewa Brodnicka. Wicemistrzyni świata w kickboxingu z 2011 roku stoczy swój trzeci zawodowy pojedynek. Jej rywalką będzie Czeszka Helena Tosnerova. W Pionkach zaprezentują się także Tomasz Duszak, Robert Parzęczewski, Michał Gerlecki, Andrzej Witkowski czy Nikodem Jeżewski.

Nie zabraknie także starć w formule K1 gdzie Artur Tomala z klubu Puncher Radom zmierzy się z pochodzącym z Pionek Marcinem Całczyńskim. W MMA Mateusz Gola z Pionek zmierzy się z Michałem Oleksiejczukiem z Puław.

Początek gali Tymex Boxing Night w sobotę 8 lutego o godz. 18:00 w hali sportowej w Pionkach (ul. Sosnowa 3). Ważenie odbędzie się dzień wcześniej o godz. 16:45 w Hotelu Imperium w Pionkach (ul. Plac Konstytucji 3 Maja 1).

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy