Dragon Fight Club Radom - kuźnia talentów

Dragon Fight Club Radom - kuźnia talentów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJHistoria karate w Polsce jest ściśle związana z Radomiem. W połowie lat 70. ubiegłego wieku jednym z prekursorów karate w kraju był właśnie radomianin Ryszard Szczepański. To on założył pierwszą sekcję karate kyokushin w Radomiu.

Jego następcą był nieżyjący już sensei Jarosław Burzyński, Mistrz Polski w kategorii ciężkiej w karate kyokushin. Był również jednym z nielicznych w Polsce, któremu udało się zdobyć mistrzowski pas z trzema złotymi pagonami oznaczającym stopnień 3 DAN.

Na początku lat 80. Radom był jednym z największych ośrodków karate w Polsce. Szacuje się, że w tym czasie  te sztukę walki trenowało w mieście około 2 tys. osób.

Jednym z członków zarządu Radomskiego Klubu Karate Kyokushinkai był wtedy Mirosław Guzik, jeden z najlepszych zawodników radomskiego karate, zdobywca brązowego medalu Mistrzostw Polski, a także zdobywca Pucharu Polski, posiadacz 2 kyu. To właśnie on na początku lat 90. rozpoczął prowadzenie zajęć w Szkole Podstawowej nr 24 w Radomiu. Po kilkuletniej działalności sekcja sempai Mirosława Guzika stała się jedną z najmocniejszych i najliczniejszych w Radomiu. W 1996 roku został zorganizowany turniej karate dla ośrodków zrzeszonych w Radomskim Klubie Karate Kyokushin. W zawodach wystartowało około 120 zawodników. We wszystkich kategoriach wagowych dominowali podopieczni sempai Guzika.

W 2001 roku zajęcia zostały przeniesione, ze względu na lepsze warunki treningowe, do hali Politechniki Radomskiej. W 2004 roku Mirosław Guzik zdał egzamin na czarny pas i stał się posiadaczem mistrzowskiego stopnia 1 dan. W 2005 roku sekcja zdobyła tytularnego sponsora - Agencję Ochrony Osób i Mienia DRAGON i zmieniła nazwę na Radomski Klub DRAGON Karate Kyokushin.

W latach 2005 – 2009 sekcja rozwijała się bardzo dynamicznie. Zajęcia były prowadzone w grupach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zawodnicy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski i turniejach ogólnopolskich.

Z początkiem sezonu 2010/2011 klub specjalizujący się w dwóch formułach walki: kyokushin i K-1 zmienił nazwę na DRAGON Fight Club, a prezesem został syn Mirosława Guzika - Łukasz. W tym czasie wykształciła się również nowa grupa instruktorów zdeterminowanych do kontynuowania działalności szkoleniowej.

Obecnie kadrę trenerską klubu tworzą:

1. Sensei Mirosław Guzik- instruktor karate i samoobrony, posiadacz mistrzowskiego stopnia 3 dan w Karate Kyokushin

2. Sempai Łukasz Guzik- lic. wychowania fizycznego, instruktor ogólny sportu, posiadacz 1 dan w Karate Kyokushin, 5 stopień w Kick Boxing, zawodnik Dragon Fight Club

3. Sempai Leszek Dorosz- 1 dan Karate Kyokushin, instruktor i zawodnik Dragon Fight Club

4. Sempai Kamil Dorociński- 1 kyu Karate Kyokushin, instruktor i zawodnik Dragon Fight Club


Rozkład treningów:

Karate Kyokushin (grupa młodzież-dorośli):
pon, śr, pt. godz.19.00
- X LO im. S. Konarskiego w Radomiu, ul. B. Prażmowskiego 37

Formuła K1 (młodzież-dorośli):
pon, śr, pt. godz. 20.30
- X LO im. S. Konarskiego w Radomiu, ul. B. Prażmowskiego 37

Karate Kyokushin (dzieci wiek 5-14 lat):
pon, śr, pt. godz. 19.00
- X LO im. S. Konarskiego w Radomiu, ul. B. Prażmowskiego 37

 

Mariusz Skopek, Mirosław Kaszewski

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy