Arkadiusz Kułynycz wywalczył drużynowe Mistrzostwo Polski!

Arkadiusz Kułynycz wywalczył drużynowe Mistrzostwo Polski!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Arkadiusz Kułynycz, mistrz Polski seniorów z 2016 roku w kategorii do 75 kg, może zapisać do swojego dorobku zawodowego kolejny sukces! Tym razem radomianin wraz z zespołem AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski sięgnął po Mistrzostwo Polski w pierwszym sezonie w Krajowej Lidze Zapaśniczej!

AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski drużynowy tytuł Mistrza Polski zdobył na kolejkę przed końcem sezonu, pokonując AZS AWF Warszawa 7:2 Po czterech walkach w meczu był remis i ani na trybunach, ani tym bardziej wśród zawodników AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski nikt jeszcze nie świętował. Pamiętano, że akademicy są drużyną nieobliczalną, gdzie w rundzie rewanżowej odebrali już punkty faworytom z Raciborza i tylko o włos przegrali z Grunwaldem Poznań, innym zespołem z czołówki Krajowej Ligi Zapaśniczej.

Jednak od stanu 2:2 wygrywali już tylko gospodarze i z każdą kolejną walką rosła euforia piotrkowian. Efektowne zwycięstwa odnieśli Marcin Majka oraz radomianin Arkadiusz Kułynycz (na zdjęciu po lewej). Przed czasem swoje pojedynki wygrali też Daria Osocka, Mateusz Filipczak i Radosław Grzybicki. Po tym zwycięstwie AKS mógł cieszyć się z upragnionego tytułu Mistrza Polski KLZ.

W poniedziałek rozegrano ostatnie pojedynki w Krajowej Lidze Zapaśniczej. Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego poniósł pierwszą porażkę z Unią Racibórz, która po zwycięstwie nad Mistrzem Polski uplasował się na koniec sezonu na drugim miejscu w lidze.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

(źródło: Krajowa Liga Zapaśnicza / fot. klz.pl)


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy