Sportowa Czwórka wygrywa w Krakowie!

Sportowa Czwórka wygrywa w Krakowie!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Zespół Sportowej Czwórki Radom, prowadzony przez Wojciecha Pawłowskiego, aby dalej liczyć się w grze o awans, musiał wygrać w Krakowie z walczącą o utrzymanie w lidze Wandą. Radomianki w swoich ostatnich występach nie zdołał zapisać kompletu punktów na swoje konto, przez co Rolnik Głogówek niebezpiecznie zbliżał się do liderującego zespołu z Radomia.

Pierwsza połowa sobotniego meczu w Krakowie to zarys dominacji drużyny z Radomia. Zespół Wojciecha Pawłowskiego w pełni kontrolował przebieg i tempo spotkania, lecz nie znalazł recepty na zdobycie bramki w pierwszych 45 minutach meczu. W drugiej części meczu zobaczyliśmy już bardziej wyrównane widowisko.

Wanda Kraków, która w tym sezonie broni się przed spadkiem z rozgrywek I ligi, w kolejnych minutach starcia "rzuciła się" do ataków. Po jednym z rzutów rożnych dla Wandy, radomianki wyszły z kontrą, którą na bramkę zamieniła Monika Płóciennik. W końcowych minutach spotkania, Wanda rozpaczliwie szukała swojej szansy na zdobycie wyrównującego gola, jednak tego dnia defensywa radomskiego zespołu spisywała się bez zarzutu. Drugie trafienie w tym meczu Moniki Płóciennik, w ostatnich akcjach meczu, ustaliło wynik spotkania na 2:0.


Dzięki zwycięstwu nad Wandą Kraków, zespół Sportowej Czwórki Radom powiększył przewagę do czterech punktów, nad drugim zespołem w tabeli - Rolnikiem Głogówek, który w starciu z AZS-em II Wrocław zremisował 0:0. 

Po meczu w Krakowie, Sportowa Czwórka rozegra jeszcze dwa pojedynki. W sobotę (20 maja) radomianki podejmą na własnym boisku Sokół Kolbuszowe Dolną, a tydzień później zagrają na wyjeździe z ULKS Bogdańczowice.

Wanda Kraków – Sportowa Czwórka Radom 0:2 (0:0)
Bramki:
Płóciennik x2
Wanda Kraków: Socha – Zaporowska, Kamieńska, Kaźmierowska, Mucha – Fiałek, Król, Jasnos(Szydło), Jaskółka – Biegańska (Łoboz), Kowal oraz Pyrz, Choińska, Rusocka, Trela
Sportowa Czwórka Radom: Snopczyńska - Szymczyk (Gołębiowska), Dobrowolska, Stefańska, Mućka, Zielińska (Golian), Chrzanowska (Okrój M.), Pieniący, Wiaderna, Szydło, Plóciennik


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy