Medal Sportowej Czwórki Radom

Medal Sportowej Czwórki Radom
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W tej prestiżowej imprezie Sportowa Czwórka reprezentowała województwo mazowieckie już po raz trzeci w historii. Podopieczne trenera Pawłowskiego zmagania w Opolu rozpoczęły od zwycięstwa z Polonią Środa Śląska. Następnie ograły LZS Kołczewo, zaś w ćwierćfinałowym boju odprawiły LZS Strzyboga. O awans do wielkiego finału nie dały rady Medykowi Konin, dlatego radomiankom pozostała rywalizacja o najniższy stopień podium. Mecz o trzecie miejsce z Naprzodem Sobolów był zacięty i w regulaminowym czasie zakończył się bezbramkowo. O wszystkim decydowały zatem rzuty karne.

- Etatową bramkarkę Agnieszkę Kucharską zastąpiła Weronika Wierzbicka i okazała się bohaterką - mówił trener radomianek.

Zmienniczka zaprezentowała się wyśmienicie, broniąc aż trzy karne. Tymczasem Paulina Wołczyńska, Emilia Stępień i Aleksandra Szydło bezbłędnie wykonywały swoje próby strzeleckie i w ostatecznym rozrachunku "luksiary" wygrały 3:1.

- Warto odnotować, że Paulina Wołczyńska z 11 trafieniami została królową strzelczyń turnieju. Było to już nasze trzecie pudło w ostatnich trzech latach w występach w tym turnieju. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Medyka Konin wygrywając czwarty raz z rzędu - podsumowuje Pawłowski.

Źródło: LUKS Sportowa Czwórka Radom / fot. LUKS Sportowa Czwórka Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy