Marcin Brodecki: "Potraktujemy ten mecz szkoleniowo"

Marcin Brodecki:
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W ostatnich debrach Czwórka wygrała z Zamłyniem 3:2

W niedzielę (15 wrzesień) dojdzie do pojedynku derbowego pomiędzy Zamłyniem Radom, a Sportową Czwórką. Co prawda oba zespoły nie występują w tej samej lidze, ale los chciał że spotkają się one  w ramach Pucharu Polski.

Do tej pory obie ekipy spotkały się ze sobą 4 razy. Bilans jest korzystniejszy dla Czwórki, która wygrała 3-krotnie, a tylko raz padł remis. W niedzielnym pojedynku faworytem będą LUKSiary, które grają na zapleczu Ekstraligi. Zamłynie występuje o szczebel niżej - w II lidze. 

- Mecz potraktujemy szkoleniowo, będzie to kolejny etap w przygotowaniu naszego zespołu do dalszych rozgrywek. Oczywiście chcielibyśmy to spotkanie wygrać bo jest to pojedynek derbowy. Wiem także, że moje zawodniczki podchodzą do tego meczu bardzo ambicjonalnie - mówi szkoleniowiec Sportowej Czwórki Marcin Brodecki.

LUKS Sportowa Czwórka Radom w rozgrywkach I ligi zajmuje 8 miejsce. Podopieczne trenera Brodeckiego grały jak na razie tylko jeden mecz. Uległy na wyjeździe Czarnym Sosnowiec 1:2.

Zamłynie natomiast po 3 kolejkach jest czwarte w tabeli II ligi. Radomianki uległy 0:1 Widokowi Lublin, zremisowały bezbramkowo z Tytanem Wisznice i otrzymały 3 punkty walkowerem (KS Michałowo nie przyjechało na mecz do Radomia).

Niedzielny pojedynek Czwórki i Zamłynia odbędzie się w ramach II rundy rozgrywek o Puchar Polski Kobiet. W ostatnim derbowym spotkaniu lepsze okazały się piłkarki Czwórki, które wygrały 3:2.

Zamłynie Radom - LUKS Sportowa Czwórka Radom niedziela godz. 13.00 boisko przy ul. 11 listopada w Radomiu, wstęp wolny.

J P

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy