Fantastyczna pogoń Sportowej Czwórki

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Już przed spotkaniem każdy kto orientuje się w realiach polskiej piłki kobiecej wiedział, że spotkanie w Wałbrzychu nie będzie łatwe. Zawodniczki z Dolnego Śląska przed czwartą kolejką były wiceliderkami rozgrywek, a „Luksiary” czekała daleka podróż do Wałbrzycha.

Mecz zawodniczki Sportowej Czwórki rozpoczęły „ospale”, straciły dwie bramki po kontrach i pozwalały akademiczkom z Wałbrzycha rozgrywać piłkę na swojej połowie. Po zmianie stron nic nie wskazywało, że los meczu może się odmienić. Zawodniczki LUKS Sportowej Czwórki Wosztyl.eu Radom straciły kolejną bramkę i w konsekwencji po godzinie gry przegrywały 0:3. Kontaktowy gol radomianek z 65. minuty dał nadzieję na emocjonującą końcówkę. I tak też się stało, bo choć w 85. minucie „Luksiary” przegrywały już 1:4 to w końcówce zdołały strzelić dwie bramki gospodyniom. Radomianki walczyły o wyrównujące trafienie, ale niestety zabrakło już czasu.

Po tej porażce LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom zajmuje 7. miejsce w tabeli Ekstraligi Kobiet z dorobkiem 4 punktów. W następnej kolejce radomianki zmierzą się z drużyną UKS SMS Łódź. Spotkanie zostanie rozegrane 2 września na stadionie MOSiR w Radomiu. Początek meczu o godz. 17.30.