Efektowne zakończenie sezonu Czwórki Radom

Efektowne zakończenie sezonu Czwórki Radom
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Piłkarki Czwórki Radom wygrały 6:1 ze Starówką Nowy Sącz i efektownie zakończyły sezon 2012/2013. Ostatecznie radomianki uplasowały się na czwartej pozycji w grupie południowej I ligi.Ostatni mecz sezonu był bardzo dobry w wykonaniu radomskich piłkarek. Spotkanie jeszcze na dobre się nie rozpoczęło, a przyjezdne już musiały wyjmować piłkę z siatki. Ładnym strzałem w długi róg popisała się Monika Płóciennik. Ta zawodniczka była w środę bardzo skuteczna i pokonała bramkarkę Starówki jeszcze trzykrotnie. W 35 minucie gola zdobyła Wiera Maslejova, która pewnie egzekwowała rzut karny. Najgroźniejsza zawodniczka zespołu gości jednak poza tą bramką została wyłączona skutecznie z gry.

Radomianki grały ładną dla oka piłkę, stosując dużo prostopadłych podań i nieszablonowych zagrań. W efekcie tego w drugiej części gry rywalki musiały jeszcze trzykrotnie wyjmować piłkę z siatki. Mogło się skończyć jednak jeszcze wyższym rezultatem, ale zabrakło nieco skuteczności. Na dziesięć minut przed końcem Anna Rędzia nie wykorzystała rzutu karnego. - Był to bardzo dobry mecz, jeden z lepszych w naszym wykonaniu w tej rundzie - mówił po meczu Marcin Brodecki, szkoleniowiec Czwórki.

Trener pokusił się także o podsumowanie rozgrywek, w których radomski zespół zajął czwartą lokatę. - Na pewno jest krok do przodu. Jeśli chodzi o całą drugą rundę, to jest mały niedosyt. Było troszkę nowych dziewczyn, próbowaliśmy grać innym składem i ustawieniem. Nie za bardzo się to sprawdziło. Te roszady i częste zmiany w składzie, jak się potem okazało, nie wychodziły nam na dobre, także jakaś nauczka na przyszłość jest. Generalnie jesteśmy zadowoleni z całości sezonu - zakończył Marcin Brodecki.

Czwórka Radom - Starówka Nowy Sącz 6:1 (3:1)
Bramki: Płóciennik 1', 20', 27', 80', Konicka 51', Grad 67' - Maslejova 35 (k)

Czwórka: Żarłok - Konicka, Jaworska (Witkowska 46'), Stefańska, Sławińska - Molenda, Grad, Barańska (Cieśla 60'), Michałowicz (Rędzia 72'), Zielińska (Grajko 75') - Płóciennik (Szymańska 83')


Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy