Czwórka walczyła w Gorzycach. Piłkarki zremisowały 3:3!

W 7. Kolejce spotkań I ligi kobiet grupy południowej, Sportowa Czwórka Radom grała w Gorzycach z tamtejszymi Czarnymi. Po pierwszej połowie było  2:1 dla gospodyń.

Niestety nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy. Czwórka jechała do Gorzyc w roli faworyta spotkania. Radomianki szybko objęły prowadzenie. W 8. minucie gry celne trafienie, zaliczyła Monka Płóciennik, która otworzyła wynik na 1:0 dla Czwórki. Jednak rywalki nie zamierzały się poddawać.

Gorzyce wyrównały na 1:1 w 15 minucie, a w samej końcówce pierwszej połowy sędzia tego meczu podyktowała nieco kontrowersyjny rzut karny dla gospodyń. Piłkarki Czarnych pewnie wykorzystały "jedenastkę" i objęły prowadzenie 2:1 tuż przed zejściem do szatni.

Po zmianie stron gry Czwórka strzeliła bramkę wyrównującą na 2:2 (57'). Tym razem popisała się niezawodna Kinga Molenda, która praktycznie w każdym meczu radomianek zdobywa jakiegoś gola. Niestety goście nie cieszyli się zbyt długo z tej bramki. W 67. minucie było już 3:2 dla Czarnych. Gospodynie zagrały szybka kontrą co zaowocowało bramką. Radomianki nie przestały jednak walczyć. Mecz zakończył się wynikiem 3:3

Bramkę, dającą Czwórce 1 punkt, strzelił nie kto inny jak Kinga Molenda. Radomianki przeprowadziły dobrą akcję z lewej strony. Monika Płóciennik, dograła mocną piłkę do Molendy. Kinga czekała już w polu karnym rywalek i z odległości 11. metrów, uderzyła prawą nogą w światło bramki. Piłka wpadła do siatki obok słupka i radomianki mogły cieszyć się z wyniku 3:3.

- Był to bardzo trudny mecz. Cieszymy się z tego punktu bo Gorzyce to naprawdę dobrze poukładana drużyna. Grało nam się z nimi ciężko. Czarni są naprawdę silnym zespołem i odbiorą punkty nie jednemu faworytowi. Nie zapominajmy, że w Gorzycach gra trzy reprezentantki Polski - mówił po meczu trener Czwórki Wojciech Pawłowski.

Czarni Gorzyce - LUKS Sportowa Czwórka 3:2 (2:1)

Bramki dla Czwórki - Monika Płóciennik (8'), Kinga Molenda (51', 86')

Skład Czwórki: Religa - Witkowska, Konicka, Jaworska, Chrzanowska, Grad, Rędzia, Michałowicz (65' Zielińska), Molenda, Nowakowska (82' Szymańska), Płóciennik;