„Wojskowi” postraszyli Skrę

Po dwóch tygodniach przerwy Cerrad Czarni Radom wrócili do walki na parkietach PlusLigi. Ich pierwszym rywalem po długiej pauzie byli aktualni mistrzowie kraju PGE Skra Bełchatów. Dodatkowo spotkanie rozgrywane było w Bełchatowie, gdzie radomianom nigdy do tej pory nie udało się wygrać.

Mimo wszystko nasza drużyna wyszła na parkiet w bojowych nastrojach i szybko narzuciła swój styl gry. Po dwóch atomowych zagrywkach Wojciecha Żalińskiego „Wojskowi” prowadzili już 6:1, co pozwoliło im grać na dużym luzie. Bełchatowianie próbowali odrabiać straty, ale zdołali zbliżyć się do naszego zespołu co najwyżej na trzy punkty. A podopieczni Roberta Prygla z każdą kolejną akcją się nakręcali i powiększali swoją przewagę. Natomiast gospodarze popełniali wiele prostych błędów i tylko w pierwszym secie oddali w ten sposób radomianom aż 11 punktów. To przełożyło się na efektowną wygraną Cerradu Czarnych, którzy triumfowali w partii otwarcia 25:16.

Od początku drugiego seta trwała wyrównana walka. Do stanu 18:18 żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć na więcej, niż dwa punkty. W końcówce minimalną przewagę wypracowali bełchatowianie, którzy prowadzili już 22:20, ale „Wojskowi” za sprawą mistrzów świata juniorów Tomasza Fornala i Norberta Hubera doprowadzili do remisu po 22. Po nieudanej zagrywce Wojciecha Żalińskiego bełchatowianie mieli pierwszą piłkę setową, a przy niej na blok nadział się Maksym Żygałow i to gospodarze wygrali drugą partię 25:23 doprowadzając do remisu w meczu 1:1.

Trzeci set przebiegał podobnie do drugiej odsłony meczu. Dosyć długo gra toczyła się punkt za punkt, a dopiero przy wyniku 16:16 wyższy bieg wrzucili gospodarze. Najpierw zagrywkę zepsuł Alen Pajenk, po chwili kontrę skończył Artur Szalpuk, a następnie w aut zaatakował Michał Ostrowski i Skra miała trzy punkty przewagi. Ta seria kompletnie rozbiła „Wojskowych”, którzy do końca seta nie zdołali odbudować swojej gry i przegrali tę partię 21:25.

Niestety w czwartym secie radomianie byli tłem dla gospodarzy. Skra od początku zaczęła mocno grać i uciekała z wynikiem. Mistrzów Polski nie podłamała nawet groźna kontuzja Karola Kłosa, który na rękach kolegów opuścił boisko i udał się do szpitala z podejrzeniem skręcenia stawu skokowego. Bełchatowianie nakręcali się z każdą udaną akcję i nie pozwolili radomianom na powrót do wyrównanej walki. Czwarty set zakończył się zwycięstwem Skry 25:19. Tym samym gospodarze wygrali całe spotkanie 3:1.

Mimo porażki Cerrad Czarni Radom w dalszym ciągu zajmują drugie miejsce w tabeli. Drużyna Roberta Prygla ma tyle samo punktów, co trzecie ONICO Warszawa, ale zespół ze stolicy rozegrał o jedno spotkanie więcej. Kolejny mecz radomianie zagrają w środę, kiedy to we własnej hali zmierzą się z liderem tabeli ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom 3:1 (16:25, 25:23, 25:21, 25:19)

Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Wlazły, Szalpuk, Kłos, Piechocki (l) oraz Droszyński, Tappan, Fiel, Orczyk

Czarni: Vincić, Żaliński, Huber, Żygałow, Fornal, Pajenk, Ruciak (l) oraz Ostrowski, Filip, Kwasowski