Pięć medali Olimpijczyka Radom w MP Juniorów

W piątek (21 kwietnia) hala sportowa Zespołu Szkół Budowlanych w Radomiu ponownie stała się areną zmagań w zapasach. Na macie stawiły się najmocniejsze drużyny z całej Polski, które wzięły udział w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Radomianie podczas piątkowych zawodów zdobyli łącznie pięć medali. Na podium stanęli także zapaśnicy z Wierzbicy. W kategorii wagowej do 50 kg złoty medal zdobył zapaśnik Olimpijczyka Radom - Grzegorz Majkut. W kategorii do 66 kg z kolei najlepszym zawodnikiem okazał się Albert Nowak z Wierzbicy. W tej samej kategorii na najniższym stopniu podium uplasował się z kolei Bartłomiej Klimek z Olimpijczyka Radom.

Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym

Marcel Elias w kategorii wagowej do 120 kg był o krok od wywalczeniu złotego krążka, jednak w pojedynku z zapaśnikiem Olimpijczyka Radom, lepszy okazał się Mateusz Zybala. Dodatkowo zapaśnicy Olimpijczyka zdobyli brązowe: Dominik Dudziński, w kategorii do 55 kg, Wojciech Kański, w kategorii do 74 kg oraz Cezary Nowak w kategorii do 60 kg. Kolejnym sukcesem Olimpijczyka Radom jest triumf w klasyfikacji drużynowej.