Skromna wygrana Broni

Już na początku spotkania Broń objęła prowadzenie. W piątej minucie gry w polu karnym faulowany był Konrad Paterek, a "jedenastkę" na gola zamienił Patryk Czarnota. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć wynik. Adam Imiela skorzystał na błędzie obrońcy, ale nie zdołał pokonać bramkarza Pogoni. Kolejna okazja dla Broni przyszła po nieco ponad kwadransie gry, jednak strzał z dystansu również nie zdołał zaskoczyć golkipera drużyny przyjezdnej.

Pierwsza niezła sytuacja lidera czwartej ligi miała miejsce dopiero w 30. minucie gry. Po akcji skrzydłem goście próbowali strzelać z ostrego kąta, ale dobrze zachował się Paweł Młodziński. Grodziszczanie zyskali tylko rzut rożny. Przed przerwą kolejną próbę zdobycia bramki zza pola karnego zanotował Adam Imiela, ale ponownie nie wpisał się na listę strzelców. Znakomitą szansę miał też Konrad Paterek, który po dobrym podaniu trafił w bramkarza z ok. 11 metrów. Do szatni piłkarze schodzili z wynikiem 1:0. Warto dodać, że Broń kończyła połowę w dziesiątkę, bo chwilę przed gwizdkiem sędziego boisko opuścił narzekający na uraz Emil Możdżonek.

Po zmianie stron gospodarze znów szukali bramki po strzale z dystansu, znów nieskutecznie. Z kolei po podaniu Kamila Czarneckiego pojedynek z bramkarzem w stuprocentowej sytuacji przegrał Przemysław Nogaj. Dobrą szansę zmarnował też Emil Więcek. Potem Broń oddała kolejny niecelny strzał z dystansu, a z pola karnego niecelnie uderzał Kamil Czarnecki. Napastnik stworzył też okazję Damianowi Winiarskiego, jednak i ona nie przyniosła gola. Goście spróbowali szans w kontrze, ale także nieskutecznie.

W 80. minucie meczu Pogoń miała dobrą szansę po dośrodkowaniu, ale na posterunku był Paweł Młodziński. Odpowiedź Broni powinna dać drugiego gola. Przemysław Nogaj zdecydował się na indywidualny rajd, który zakończył przegranym pojedynkiem z bramkarzem. Ostatecznie Broń zwyciężyła 1:0. W całym meczu stworzyła jednak znacznie więcej okazji, a przede wszystkim sprawiła znacznie lepsze wrażenie niż jej niedawny rywal ligowy.

W środę o godz. 17.30 na bocznym boisku MOSiR-u Broń zagra z Oskarem Przysucha.