Cerrad Czarni porażką pożegnali MOSiR

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można przeczytać - TUTAJ

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Po fazie zasadniczej Cerrad Czarni Radom plasowali się na ósmym miejscu w lidze i w krótkich play-offach „Wojskowi” trafili na LOTOS Trefl Gdańsk, a stawką ich dwumeczu była siódma lokata. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w Radomiu.

W mecz lepiej weszli goście, którzy na początku premierowej odsłony prowadzili nawet różnicą trzech punktów. Jednak radomianie się nie poddali i odrobili straty, a w końcówce nawet po udanym ataku Tomka Fornala wyszli na prowadzenie (21:20). Przy takim wyniku młody przyjmujący popisał się kolejnym dobrym zagraniem, ale sędzia nie zobaczył ewidentnego bloku rywali i przyznał punkt dla gości. Ta sytuacja mocno zdenerwowała radomian, którzy przegrali pierwszą partię 22:25.

W drugim secie już od początku rządzili „Wojskowi”. Radomianie wykorzystywali błędy gości i szybko odskoczyli na pięć punktów (10:5). Podopieczni Adrei Anastasiego nie potrafili się otrząsnąć i w tym secie nawet nie nawiązali walki z rozpędzoną ekipą z Radomia. Cerrad Czarni pewnie rozbili gości i wygrali drugą partię 25:15.

Cerrad Czarni Radom- Lotos Trefl Gdańsk

W trzecim secie radomianie ponownie okazali się lepsi, choć ich zwycięstwo nie było już tak okazałe. Co prawda „Wojskowi” prowadzili niemal od początku, ale w końcówce goście zaczęli odrabiać straty i zniwelowali przewagę radomian do zaledwie jednego punktu (19:20). Na szczęście wtedy ważny atak skończył Kuba Ziobrowski, a później jego koledzy poszli za ciosem i wygrali tę partię 25:23.

Czwarty set rozpoczął się od mocnego uderzenia gdańszczan. Trefl prowadził już 5:0, co prawda po chwili gospodarze odrobili część strat (4:5), ale później ponownie serią stracili punkty. Gra Cerradu kompletnie się posypała, a rozpędzeni goście wygrali tego seta 25:16 i doprowadzi do tie-breaka.

W ostatniej partii trwała męska wymiana ciosów. Na początku dwa punkty przewagi mieli gospodarze (5:3), ale przy zmianie stron lepsi już byli gości (8:7). Do stanu 11:11 utrzymywał się remis, a następnie Trefl zdobył trzy punkty z rzędu w tym blokując Bartka Bołądzia i Tomka Fornala. Radomianie obronili dwie piłki meczowe, ale przy trzeciej Bartosz Gawryszewski zaatakował z krótkiej i Cerrad Czarni przegrali tego seta 13:15, a całe spotkanie 2:3.

Ostatni mecz w tym sezonie „Wojskowi” rozegrają w czwartek (13 kwietnia) w Gdańsku, kiedy to ponownie zmierzą się z LOTOSEM Treflem Gdańsk. Jeżeli w Ergo Arenie wygrają 3:1 lub 3:0 to zakończą sezon na siódmym miejscu, w przypadku zwycięstwa 3:2 lepszą ekipę wyłoni „złoty set”, a jeżeli ten mecz wygrają gdańszczanie to oni zakończą rozgrywki na wyższej pozycji.

Cerrad Czarni Radom – LOTOS Trefl Gdańsk 2:3 (22:25, 25:15, 25:23, 16:25, 13:15)

Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Żaliński, Smith, Ziobrowski, Fornal, Kohut, Watten (l) oraz Gonciarz, Bołądź, Urbanowicz, Ostrowski, Filipowicz (l)

LOTOS Trefl Gdańsk: Masny, Mika, Gawryszewski, Schulz, Hebda, Paszycki, Gacek (l) oraz Niemiec, Stępień, Pietruczuk, Romać

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.