Derby Mazowsza dla Cerradu Czarnych!

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można przeczytać – TUTAJ.

Radomianie w ostatnich tygodniach prezentują się bardzo dobrze. Podopieczni Roberta Prygla pokonali kolejne LOTOS Trefl Gdańsk i Cuprum Lubin. Natomiast we wtorek zmierzyli się z lokalnym rywalem AZS-em Politechniką Warszawską, która w poprzedniej kolejce wygrała z Effectorem Kielce, ale wcześniej przegrała cztery mecze z rzędu.

Gospodarze dobrze weszli w to spotkanie. Zawodnicy prowadzeni przez Roberta Prygla kończyli swoje ataki i skutecznie grali w obronie, dzięki czemu mogli wyprowadzać punktowe kontry. Ich gra przełożyła się na wysokie prowadzenie. Radomianie uciekli gościom już na bezpieczną przewagę (11:6, 20:15). Kiedy wydawało się już, że Czarni pewnie wygrają pierwszego seta to goście wrócili do gry. Przyjezdni z Warszawy, przy serii zagrywek byłego „Wojskowego” Jana Firleja, doprowadzili do remisu 20:20. Na szczęście w ostatnich akcjach lepsi okazali się radomianie, a seta zakończył Emanuel Kohut. Cerrad wygrał 25:23.

W drugiej partii długo trwała wymiana ciosów. Oba zespoły raz za razem wymieniały się na prowadzeniu, ale w decydujących momentach na dwa punkty przewagi odskoczyli radomianie. Podopieczni Roberta Prygla prowadzili już 20:18, ale w samej końcówce trzech ataków nie skończył Tomasz Fornal i to goście wygrali tego seta 25:22, doprowadzając do remisu 1:1.

W trzecim secie radomianie od początku narzucili swoje warunki i odskoczyli na kilka punktów. Co prawda goście próbowali jeszcze walczyć, ale kiedy dochodzili na dwa „oczka” to „Wojskowi” wrzucili wyższy bieg i ponownie im uciekli. Ta partia zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 25:17.

Czwarty set okazał się ostatnim. Radomianie uzyskali trzy punkty przewagi (11:8), ale drużyna Jakuba Bednaruka się nie poddawała. Po bloku na Żalińskim, nieskończonym ataku Bołądzia i udanej kontrze goście doprowadzili do remisu 17:17. Ale w kluczowych momentach zimną krwią wykazał się Tomasz Fornal i Bartłomiej Bołądź i to radomianie wygrali tego seta 25:22, a całe spotkanie 3:1.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Wojciech Żaliński. Kapitan Cerradu zapisał na swoim koncie 17 punktów,  a w ataku kończył ze skutecznością 60%.

Po tym zwycięstwie radomianie awansowali na siódme miejsce w lidze, ale pozostałe zespoły nie rozegrały jeszcze meczów w 11. kolejce gier. Kolejne spotkanie Cerrad Czarni Radom zagrają w piątek (2 grudnia), kiedy to we własnej hali zmierzą się z Jastrzębskim Węglem.

Cerrad Czarni Radom – ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:22)

Cerrad Czarni Radom: Kędzierski, Żaliński, Smith, Bołądź, Fornal, Kohut, Watten (l) oraz Zwiech, Ostrowski, Wiese

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Samica, Wrona Filip, Łapszyński, Smoliński, Olenderek (l), Gruszczyński (l) oraz Kowalczyk, Halaba, Świrydowicz, Firlej, Kwolek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.