Czarni w Lubinie nie zdobyli nawet punktu

Cerrad Czarni Radom wracają bez punktów z wyjazdowego meczu z beniaminkiem PlusLigi, Cuprum Lubin. "Wojskowi" zdołali ugrać zaledwie jednego seta.

Podopieczni trenera Roberta Prygla doznali trzeciej porażki w sezonie 2014/2015 PlusLigi. Radomianie zaczęli bardzo dobrze. Po asie serwisowym Wojciecha Żalińskiego było 2:5. Na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzili czterema oczkami. Lubinianie szybko jednak zniwelowali stratę (10:10), a po ataku Marcela Gromadowskiego wyszli na trzypunktowe prowadzenie (16:13), które utrzymali do końca seta.

Początek drugiej partii był wyrównany, a żaden z zespołów nie był w stanie osiągnąć znacznej przewagi. Po autowym serwisie Szymona Romacia był remis 20:20. Końcówka ponownie należała jednak do gospodarzy.

Czarni jednak nie zamierzali składać broni. Rywalizacja w trzecim secie toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 17:15 przyjezdni zdobyli jednak pięć oczek w jednym ustawieniu (17:20), głównie za sprawą dobrego serwisu Jakuba Wachnika. Wypracowanej przewagi nie oddali do końca seta.

Niestety, Czarni nie poszli za ciosem w czwartej odsłonie. O ile jeszcze na początku dotrzymywali kroku rywalom, tak potem miejscowi wypracowali nieznaczne prowadzenie i wygrali mecz po zepsutej zagrywce przez radomian.

Cuprum Lubin - Cerrad Czarni Radom 3:1(25:22, 25:22. 21:25, 25:21)