Radomka Radom kończy sezon bez zwycięstwa

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Niestety siatkarski MKS E.Leclerc Radomki Radom nie zdołały sięgnąć po pierwszy, historyczny triumf klubu w rozgrywkach II ligi kobiet. Radomianki na zakończenie sezonu 2016/2017 przegrały z UKS SMS Szóstą Mielec 3:1.

Premierowa partia rozpoczęła się od zwycięstwa zawodniczek z Mielca, które oddały radomiankom jedynie dwanaście oczek. W drugiej partii sobotniego pojedynku MKS E.Leclerc Radomka Radom wspięła się na wyżyny swoich umiejętności. Siatkarki Krzysztofa Kubika nie tylko poprawiły się w elemencie przyjęcia oraz ataku, ale przede wszystkim "wykasowały" z głowy, pierwszego seta. Rezultat drugiej partii decydował się do samej końcówki, w której górą okazały się radomianki, który triumfowały 25:23 i z ogromną wiarą, podchodziły do kolejnych partii w tym meczu.

MKS E.Leclerc Radomka Radom - UKS SMS Szóstka Mielec

Niestety porażka UKS SMS Szóstki Mielec w drugim secie, podziałała na zespół gości, jak "płachta na byka". Zawodniczki z Mielca w trzeciej partii triumfowały (25:15), a w czwartej odsłonie pojedynku wręcz "zdemolowały" radomski zespół. Szóstka wygrała czwartego seta aż...25:4, pieczętując tym samym wygraną w całym spotkaniu 3:1.

MKS E.Leclerc Radomka zakończyła zatem sezon 2016/2017 w II lidze kobiet. Beniaminek z Radomia zakończyła rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli, zapisując na swoim koncie komplet 14 porażek oraz tylko jeden zdobyty punkt i wygrane pięć setów.

MKS E.Leclerc Radomka Radom - UKS SMS Szóstka Mielec 1:3 (12:25, 25:23, 15:25, 4:25)