baner

Jadar odpadł z Pucharu Polski

Do hali przy ul. Chrobrego 27 w 3. rundzie Pucharu Polski zawitały siatkarki Armatury Eliteski AZS Kraków

Dobry początek

Jadar AZS odpadł z Pucharu Polski fot. G MPojedynek zaczął się naprawdę obiecująco. Obie drużyny szły punkt, za punkt. Jadar dzięki Cabańskiej (zagrywka) i Kijakovej (atak) uzyskał czteropunktową przewagę. Niestety, nie została ona nelzeycie wykonana i&n
bsp;radomianki przegrąły pierwszego seta 24:26.

Odrabianie strat, tie-break i porażka

Drugi set również należał do przyjezdnych. Armatura osiągnęła przewagę i wygrała seta do 17. Trzecia odsłona zaczęła się dla Jadaru dobrze, ale  rywalki znów ich dogoniły i doprowadziły do wyrównania. Jednak radomianki wreszcie zaczęły grać tak jak należy, walczyły do samego końca, nie poddały się. Przy stanie 24:21 Eliteski obroniły trzy setbole. Czwarta część meczu Kijakova i spółka zdołały pokonać krakowianki do 22. Niezła zagrywka i dobre zmiany (podwyższanie bloku) w odpowiednich momentach, dały Jadarowi tie-break.
Niestety nie był on zbyt szczęśliwy dla gospodyń tego spotkania. Ostatecznie uległy one przyjezdnym 15:17, przegrywając cały mecz 2:3 w setach.

Jadar AZS Politechnika Radom - Armatura Eliteski AZS UE Kraków 2:3 (24:26, 17:25, 29:27, 25:22, 15:17)

Jadar AZS: Sandra Cabańska, Magdalena Hawryła, Aleksandra Theis, Karolina Michalska, Miroslava Kijakova, Katarzyna Ciesielska, Michalina Jagodzińska (L) oraz Marta Natanek, Natalia Karbowska, Karolina Michalska, Patrycja Kucharska
Armatura Eliteski: Agnieszka Starzyk-Bonach, Jowita Jaroszewicz, Katarzyna Walawender, Iwona Kuskowska, Katarzyna Połeć, Magdalena Żochowska,  Lucyna Borek (L) oraz Żaneta Baran, Justyna Ordak, Justyna Sachmacińska, Barbara Kubieniec