II liga. Beniaminek mistrzem jesieni

Ligowa jesień na trzecim poziomie rozgrywek w Polsce dobiegła końca, jednak radomian czekają jeszcze dwa pojedynki. PZPN zadecydował bowiem, że awansem rozegrane zostaną dwie kolejki rundy wiosennej. Na półmetku rozgrywek Radomiak uplasował się na czwartej, barażowej pozycji, choć przez długi czas zajmował miejsce na podium. W porównaniu do ubiegłego roku, "Zieloni" ugrali o jeden punkt mniej, ale tym razem nie przegrali żadnego spotkania na własnym stadionie. Radomianie poprawili także dorobek bramkowy - w poprzednim sezonie trafiali do siatki 22 razy w 17 spotkaniach, tym razem strzelili o cztery bramki więcej. Bramkarzy najczęściej pokonywał najlepszy strzelec II ligi - Leandro Rossi, który jest autorem 11 trafień. Najwięcej występów, pod względem czasowym, w drużynie Radomiaka zaliczyli obrońcy - Maciej Świdzikowski i Martin Klabnik. Kapitan i słowacki stoper wystąpili w każdym jesiennym spotkaniu "od deski do deski", zaliczając po 1530 minut.

W 17. kolejce, która oficjalnie kończyła rundę jesienną, "Zieloni" po fantastycznym meczu pokonali GKS Bełchatów. Na temat tego spotkania powiedziano już wiele, bo nasza drużyna zasłużyła na pochwalne peany i brawa. Więcej o meczu Radomiaka przeczytacie - TUTAJ.

Radomiak Radom - GKS Bełchatów 2:1 (1:1)
Bramki: Klabnik (15'), Leandro (74') - Pietroń (31')
Czerwona kartka: Wolak (37')

Podopieczni Jerzego Cyraka, mimo przełamania serii remisów na własnym stadionie, co prawda nie zmienili swojej pozycji w tabeli, ale dzięki wpadce Warty Poznań w Tarnobrzegu, ponownie zrównali się punktami z drużyną ze stolicy Wielkopolski. "Duma Wildy" dość nieoczekiwanie przegrała z Siarką Tarnobrzeg 0:2.

Siarka Tarnobrzeg - Warta Poznań 2:0 (0:0)
Bramki: Mikita (57'), Witkowski (87')

Nieoczekiwany lider, GKS Jastrzębie, który jest zarazem beniaminkiem rozgrywek, nie przestaje zadziwiać formą. Piłkarze GKS-u tym razem bez problemów poradzili sobie z Gwardią Koszalin. Daleki (560 km!) wyjazd nie wybił z rytmu gości, którzy wbili rywalom po jednej bramce w obydwu odsłonach meczu i z kompletem punktów wrócili na Górny Śląsk.

Gwardia Koszalin - GKS Jastrzębie 0:2 (0:1)
Bramki: Szczepan (15'), Adamek (77')

Ostatni z grupy uciekinierów bijących się o awans, trzeci w tabeli ŁKS Łódź, również zgarnął trzy oczka na koniec rundy. Łodzianie w miniony weekend grali w Legionowie, z miejscową Legionovią. Mecz zakończył się, niezwykle popularnym jak widać, wynikiem 2:0. Goście rozstrzygnęli losy spotkania jeszcze przed przerwą, zadając walczącemu o utrzymanie zespołowi gospodarzy dwa ciosy.

Legionovia Legionowo - ŁKS Łódź 0:2 (0:2)
Bramki: Guzik (30'), Pyrdoł (45')

Drugoligowcy poczuli najwidoczniej jesienny klimat i dostosowując się do panującej aury często dzielili się punktami. Strzelecka forma klubowych "strzelb" również nie pozwoliła kibicom na chwilę zapomnieć o spadających za oknami liściach i stukającym w parapety deszczu. Podziałem punktów zakończyły się spotkania w Krakowie, Rybniku i Kluczborku. Nieco ciekawiej było nad morzem. W północnych derbach zmierzyły się ze sobą Gryf Wejherowo i Błękitni Stargard Szczeciński. Zamykający tabelę Gryf nie zdołał się przełamać. Goście pewnie zwyciężyli 3:0, pogrążając walczących o utrzymanie gospodarzy. Trzy bramki zobaczyli również kibice w Katowicach, gdzie Rozwój podejmował Olimpię Elbląg. Olimpijczycy, którzy aktualnie plasują się tuż za Radomiakiem, wpisali się w trend zwycięstw przyjezdnych i wrócili do domu z kompletem punktów. Goście odwrócili losy spotkania po przerwie. Rozwój otworzył w wynik już w trzeciej minucie gry. Po przerwie wyrównującego gola zdobył Mateusz Szmydt, który dobił katowiczan na kilka chwil przed końcowym gwizdkiem.