Radomiak liderem II ligi!

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można przeczytać – TUTAJ.

Po udanej inauguracji ligowych zmagań, w której to Radomiak wygrał na własnym stadionie z Garbarnią Kraków (więcej na temat tego meczu pisaliśmy TUTAJ) przyszedł czas na pierwszy wyjazd w tym sezonie. W nadchodzących rozgrywkach na „Zielonych” czeka aż 17 spotkań na terenie rywala, a łącznie radomianie przejadą na te mecze ponad dziewięć tysięcy kilometrów (szczegółowe statystyki dostępne TUTAJ). W pierwszym pojedynku drużyna z Radomia udała się na Podkarpacie na mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Przed tym spotkaniem oba zespoły sąsiadowały w ligowej tabeli. Obie drużyny w meczach pierwszej kolejki pokonały swoich rywali po 1:0. Jak już pisaliśmy wyżej Radomiak ograł Garbarnię Kraków, a Siarka pokonała na wyjeździe Wisłę Puławy. Więcej o pierwszej serii gier w II lidze pisaliśmy TUTAJ.

W piątkowym spotkaniu trener Jerzy Cyrak desygnował do gry nieco zmienioną „11” w porównaniu do pojedynku z Garbarnią. W wyjściowym składzie zaszły dwie zmiany. Michał Grudniewski zastąpił Adriana Gapczyńskiego, a w miejsce Szymona Stanisławskiego zagrał Adam Wolak, który tym samym zadebiutował w barwach Radomiaka. Dodatkowo na ławce rezerwowych zasiadł Jakub Rolinc, który w ostatnich dniach dołączył do zespołu „Zielonych”.

Pierwsza połowa piątkowego spotkania nie zachwyciła kibiców. Gra była toczona w wolnym tempie i z boiska wiało nudą. W nielicznych akcjach ofensywnych pokazywali się zawodnicy Radomiaka. Blisko szczęścia był w 32. minucie Matthiue Bemba, ale jego uderzenie z pogranicza pola karnego zostało zablokowane. Tuż przed przerwą na strzał z dystansu zdecydował się Dariusz Brągiel. Niestety nasz pomocnik pomylił się o kilka centymetrów. Po pierwszej części gry był remis 0:0, a na plus można było ocenić postawę Bemby i Damiana Jakubika.

Po zmianie stron do boju ruszyła Siarka. W zaledwie kilka minut gospodarze parokrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Huberta Gostomskiego, ale to Radomiak otworzył wynik. W 51. minucie „Zieloni” wyprowadzili składną kontrę. Wszystko zaczęło się od Bemby, który podał do Coliny. Hiszpan po ziemi zagrał na skrzydło do Cupriaka, a ten minął obrońców i wystawił piłkę do Leandro. Brazylijczyk skierował futbolówkę do pustej bramki, czym ucieszył radomskich kibiców. A po chwili „Zieloni” mieli powód do kolejnego świętowania, bowiem w 54. minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został kapitan Siarki Konrad Stępień.

W 61. minucie piłka ponownie znalazła się w bramce Siarki po uderzeniu Petera Mazana, jednak sędzia gola nie uznał, bo jego zdaniem futbolówka wcześniej opuściła boisko. Kilka chwil później Słowak ponownie stanął przed szansą zdobycia gola, ale tym razem zatrzymała go poprzeczka. W odpowiedzi wprost w Huberta Gostomskiego uderzył Mateusz Broź. Po tej sytuacji dobrze odpowiedzieli radomianie, którzy po raz drugi wpisali się na listę strzelców. Błąd defensywy Siarki wykorzystał Kamil Cupriak. Nasz skrzydłowy wyprowadził Radomiaka na prowadzenie 2:0. Jednak dosłownie trzy minut później nasza defensywa nie ustrzegła się błędu, a kiks Gostomskiego na gola zamienił Konrad Zaradny. Po tym trafieniu gospodarze wyczuli swoją szansę i rzucili się do ataków. Ale wtedy Radomiak wyprowadził kolejny cios. Po następnej wpadce obrońców z Tarnobrzega Bemba podał do debiutującego w zielonych barwach Jakuba Rolinca. Czeski napastnik uderzył z narożnika pola karnego i po raz trzeci pokonał Dybowskiego. W ostatnich minutach obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, ale wynik nie uległ zmianie i Radomiak wygrał w Tarnobrzegu 3:1.

Po tym spotkaniu Radomiak Radom jest liderem II ligi, ale nie wszystkie zespoły rozegrały jeszcze swoje pojedynki w ramach drugiej kolejki. W kolejnej serii gier „Zieloni” zmierzą się z Rozwojem Katowice. Pojedynek zostanie rozegrany w piątek, 11 sierpnia o godz. 18.30 na Stadionie Miejskim przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu.

Siarka Tarnobrzeg – Radomiak Radom 1:3

Bramki: Zaradny 75’ -  Rossi 51’, Cupriak 73’, Rolinc 80’

Składy:

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Janeczko (Radulj 54’), Ropski (Zaradny 62’), Stępień, Broź, Grzesik, Czyżycki (Witkowski 71’), Płatek (Wawrylak 85’), Dawidowicz, Kubowicz, Witasik

Radomiak Radom: Gostomski – Jakubik, Świdzikowski, Klabnik, Grudniewski, Brągiel (Mazan 60’), Wolak, Bemba, Colina (Rolinc 66’), Cupriak (Filipowicz 74’), Leandro (Jabłoński 71’)

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.