Radomiak wygrał z rywalem, pogodą i sędzią

Zapis relacji LIVE z tego spotkania mogą Państwo przeczytać - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Po pucharowej przygodzie Radomiak Radom może skupić się na grze na ligowych boiskach. W pierwszym spotkaniu sezonu 2017/18 "Zieloni" zmierzyli się na własnym stadionie z beniaminkiem - Garbarnią Kraków.

W wyjściowym składzie Radomiaka pojawili się niemal ci sami zawodnicy, którzy rozpoczynali pucharowe spotkanie z Podbeskidziem. W porównaniu do tamtego pojedynku w pierwszej "11" zagrali się Leandro Rossi i Simon Colina, a na ławce zasiedli Chinonso Agu i Peter Mazan.

Więcej o pożegnaniu Piotra Banasiaka pisaliśmy - TUTAJ

Pierwsza połowa spotkania została zdominowana przez...pogodę. Od początku meczu nad stadionem kłębiły się czarne chmury, z których w końcu spadł obfity deszcz. od czasu do czasu niebo rozświetlały błyskawice, ale piłkarze cały czas grali. W tak trudnych warunkach nie można było liczyć na fajerwerki, ale mimo wszystko nie zabrakło strzałów z obu stron. Po 45 minutach był remis 0:0.

Radomiak Radom : Garbarnia Kraków

Pomeczowe wypowiedzi trenerów można zobaczyć - TUTAJ

W przerwie deszcz nieco osłabł i po zmianie stron zawodnicy mogli grać w lepszych warunkach. To sprzyjało "Zielonym", którzy tuż po wznowieniu gry trafili do siatki. Gola zdobył Adrian Gapczyński, ale sędzia dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Ta sytuacja tylko nakręciła Radomiaka. Podopieczni Jerzego Cyraka naciskali i w końcu dopięli swego. W 60. minucie w środku pola powalczył Leandro. Brazylijczyk dograł na skrzydło do Brągiela i dostał od niego powrotne podanie. Napastnik Radomiaka uderzył z pierwszej piłki i pokonał Marcina Cabaja. Po chwili na boisku pojawił się Wojciech Wojcieszyński, który po dwóch minutach dostał czerwoną kartkę. Radomiak przez ostatnie 20 minut grał w przewadze, ale na boisku nie było tego widać. Garbarnia atakowała i miała kilka okazji do wyrównania, ale na szczęście w ostatnich minutach dobrze bronił Hubert Gostomski, który uratował swój zespół przed stratą gola. Ostatecznie Radomiak wygrał z Garbarnią 1:0.