Fatalna końcówka Radomiaka

Zapis Relacji LIVE przeczytacie - TUTAJ.

W pierwszej połowie sobotniego (13 maja) spotkania brakowało nie tylko goli, ale w ogóle sytuacji bramkowych, składnych akcji ofensywnych oraz celnych podań. Na poznańskiej Wildzie (dzielnica miasta - red.) niemiłosiernie grzało słońce, a stan tamtejszej murawy pozostawiał wiele do życzenia. Po stronie gospodarzy w 15 minucie błysnął Dominik Chromiński, który po krótkim dryblingu i minięciu dwóch defensorów, próbował zaskoczyć Adriana Szadego strzałem. Młody golkiper Radomiaka był jednak doskonale ustawiony i bez większych problemów wybił ten strzał poza plac gry. Zieloni zaskoczyli na 10 minut przed końcem pierwszej części gry - konkretnie zrobił to David Kwiek, który wykonywał rzut wolny na wysokości pola karnego, niedaleko linii bocznej. Gdy wszyscy spodziewali się dośrodkowania z lewej strony, Kwiek huknął w światło bramki i zmusił do interwencji Tomasza Laskowskiego.

Niemal od razu po zmianie stron Radomiak przeprowadził dobry kontratak. Mateusz Stąporski przechwycił piłkę w okolicy środka boiska, podał do Leandro, a ten oddał ją koledze z powrotem kilkanaście metrów od bramki rywali. Mimo że Stąporski minął zwodem interweniującego w parterze bramkarza, nie zdołał wycofać piłki do kolegów, którzy mogliby wpakować ją do pustej bramki - jego podanie zostało zablokowane, a sytuacja "wyczyszczona". W odpowiedzi poznaniacy w 51 minucie przeprowadzili groźną akcję. Mocnym strzałem zmierzający w światło bramki zakończył ją Michał Ciarkowski, jednak futbolówka nie zatrzepotała w siatce... Powodem był Mateusz Broź, napastnik Warty, który znalazł się na drodze piłki i przeszkodził jej w osiągnięciu celu. Ostatecznie do niefortunnie odbitej piłki spokojnie wyskoczył i złapał ją Szady. Dwie minuty później w polu karnym gospodarzy faulowany był "Leo", a sędzia bez wahania wskazał na "wapno". Karnego na gola zamienił tradycyjnie sam poszkodowany Brazylijczyk, a Radomiak od 55 minuty prowadził.

W 69 minucie szansę na podwyższenie wyniku miał Mateusz Stąporski. W sytuacji sam na sam próbował przenieść piłkę ponad interweniującym Laskowskim, ale ta sztuka nie udała mu się i niemal stuprocentowa sytuacja skończyła się bez gola. Osiem minut później wyrównać mógł Łukasz Białożyt, były piłkarz Radomiaka, który otrzymał idealne dośrodkowanie z prawego skrzydła wprost na swoją głowę. Akcję zakończył celnym strzałem, ale na posterunku świetnie odnalazł się Adrian Szady. Bramkarz Zielonych nie miał jednak szans przy poprawce tego zawodnika już w doliczonym czasie gry. Tuż przy linii pola karnego faulował rywala Maciej Filipowicz, który pięć minut wcześniej pojawił się na murawie w miejsce Bemby. Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał właśnie Białożyt, a piłka posłana nad kilkuosobowym murem ustawionym przez Szadego, znalazła drogę do bramki, tuż przy jej słupku.

Przy obu golach w tym spotkaniu, obydwie ekipy miały sporo szczęścia. Kiepskiego meczu o słabym tempie, bez klarownych sytuacji strzeleckich nie można tłumaczyć jedynie złym stanem murawy i niesprzyjającą grze na wysokim poziomie pogodą. Bezpośredni awans Radomiaka do wyższej ligi na cztery kolejki przed końcem sezonu jest raczej rozpatrywany w kategorii cudu, niż celu, bo Zieloni - po remisie z jedenastą ekipą II ligi - w tabeli mają już sześć "oczek" straty do trzeciej Puszczy Niepołomice.

Kolejne spotkanie radomianie rozegrają już w najbliższą środę, 17 maja o godzinie 18:30. Ich rywalem na Stadionie Miejskim przy ul. Narutowicza 9, będzie GKS Bełchatów.

Warta Poznań - Radomiak Radom 1:1 (0:0)