Radomiak Radom, klub sportowy Damian Szpak: Gra w Radomiaku będzie dla mnie wyzwaniem - Radomiak - Co za dzień
baner

Damian Szpak: Gra w Radomiaku będzie dla mnie wyzwaniem


W środę (11 stycznia) klub Radomiaka Radom oficjalnie ogłosił, że podpisał umowę z nowym napastnikiem - Damianem Szpakiem. Zawodnik wywodzący się z Lublina, poświęcił nam chwilkę czasu i udzielił wywiadu. Z piłkarzem rozmawiał Adam Kurasiewicz.


Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


baner
Adam Kurasiewicz (Sport.Cozadzien.pl): Skąd wziął się pomysł na grę w klubie Radomiaka Radom?

Damian Szpak (Radomiak Radom): Pomysł wziął się stąd, ze dostałem już pół roku temu propozycje z Radomia, gdy skończyło mi się wypożyczenie w Orlętach. Dostałem telefon, że jest zainteresowanie moja osobą, ale wtedy postanowiłem wrócić do Górnika i powalczyć o skład. Temat wrócił szybko można powiedzieć, gdy spędzałem rundę jesienna w Motorze Lublin a dokładnie w przerwie zimowej. Manager przedstawił mi temat i bez zastanowienia zdecydowałem się na kontrakt z Radomiakiem Radom

W pierwszym wywiadzie dla strony klubowej Radomiaka Radom podkreśliłeś, że na razie będziesz trenować indywidualnie z fizjoterapeutą, a do treningów z zespołem przystąpisz w nowym tygodniu. To znaczy, że borykasz się z jakimś urazem? 

- Tak, podkręciłem staw skokowy, ale na szczęście to nic poważnego i jak wszystko dobrze pójdzie to już w następnym tygodniu będę trenował z drużyna.

Gra w Radomiaku będzie dla Ciebie sportowym wzywaniem? O miejsce w wyjściowym składzie będziesz walczyć m.in z Szymonem Stanisławskim, Kamilem Cupriakiem oraz liderem zespołu Leandro Rossim. Nie boisz się tej rywalizacji? 

- Oczywiście, że traktuję to jako wyzwanie. Lubię wyzwania. Rywalizacja w zespole to naturalna sprawa, więc będę ciężko trenował i włączył o skład.

Mimo 23 lat masz za sobą spory bagaż doświadczeń. Za Tobą gra w Motorze Lublin, Orlętach Radzyń Podlaski oraz Górniku Łęczna. W którym z tych klubów czułeś się najlepiej i najwięcej skorzystałeś? 

- Tak naprawdę to z każdego klubu coś wyniosłem i się czegoś nauczyłem. Najlepiej czułem się w Motorze Lublin. Tam stawiałem pierwsze kroki w seniorskiej piłce i zobaczyłem jak to wszystko wygląda.

Gra w II-go ligowym Radomiaku Radom jest dla Ciebie krokiem w przód, jeżeli chodzi o przygodę z piłką nożną? 

Jasne, że tak. Przypominam, przychodzę do Radomiaka z Motoru Lublin, który obecnie znajduje się w III lidze, także jak najbardziej traktuje to jako krok w przód w swojej karierze.

Co Damian Szpak wniesie nowego do zespołu Radomiaka Radom? 

- Co nowego? Na pewno będę ciężko pracował i starał się zbliżyć do upragnionego celu, jakim jest awans do pierwszej ligi. 

(fot. radomiak.pl)

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Adam Kurasiewicz (a.kurasiewicz[at]cozadzien.pl)


Wasze komentarze


Reklama
Polecany artykuł

Kup bilet na ostatni tegoroczny mecz Radomiaka! Bilety na niedzielny mecz z Radomiaka Radom z Siarką Tarnobrzeg są już dostępne w...

x