Radomiak Radom, klub sportowy Piłkarze Radomiaka Radom już na boisku - Radomiak - Co za dzień
baner

Piłkarze Radomiaka Radom już na boisku


Po dwóch dniach badań wydolnościowych piłkarze Radomiaka Radom w poniedziałek (9 stycznia) po raz pierwszy trenowali na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W najbliższych tygodniach Zieloni będą pracować głównie nad wytrzymałością.


Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


W sobotę i niedzielę piłkarze zaliczyli tzw. Beep test, który jest jedną z najpopularniejszych metod mierzenia wytrzymałości zawodników. Jest to bieg wahadłowy o stopniowo narastającej prędkości, na odcinku 20 metrów. Głównym celem dla zawodnika jest przebiegnięcie jak największej liczby odcinków. Test jest podzielony na poziomy i rundy. Po każdym poziomie zwiększa się prędkość. Taki test pozwala określić wydolność zawodnika i jego tętno maksymalne. 

W gronie zawodników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki byli m.in. Radosław Mikołajczak, Kamil Kościelny, Mateusz Stąporski, Marcin Gawron, Mateusz Spychała czy Rafał Stróżka. 

W poniedziałek po południu zespół Vernera Lićki trenował po raz pierwszy na boisku pracując z piłkami nad wytrzymałością. Pierwsze dwa tygodnie treningów przeminą bez gier kontrolnych. Pierwszą z nich zaplanowano na 21 stycznia. Wówczas podopieczni Vernera Liczki zmierzą się z liderem radomskiej okręgówki Drogowcem Jedlińsk. Od tego momentu aż do końca lutego Radomiak będzie grał co trzy dni. Grania będzie sporo i każdy z piłkarzy zimą rozegra na pewno po 5-6 pełnych meczów.

(źródło: radomiak.pl)

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Adam Kurasiewicz (a.kurasiewicz[at]cozadzien.pl)


Wasze komentarze


Reklama
Polecany artykuł

Kup bilet na ostatni tegoroczny mecz Radomiaka! Bilety na niedzielny mecz z Radomiaka Radom z Siarką Tarnobrzeg są już dostępne w...

x