Radomiak Radom, klub sportowy "Nigdy tak ciężko nie trenowałem" - Radomiak - Co za dzień

"Nigdy tak ciężko nie trenowałem"


Zamieszczamy wywiad z Piotrem Banasiakiem bramkarzem Radomiaka, który rozpoczął treningi w II ligowym Bałtyku Gdynia


Piotr Banasiak 1. Jak przebiegają przygotowania do rundy rewanżowej w II-ligowym Bałtyku Gdynia?
Piotr Banasiak: Treningi w Bałtyku ruszyły już pełną parą. Trenujemy 2 razy dziennie. Rano zajęcia najczęściej odbywają się na siłowni, później jest trening biegowy, popołudniu zawsze jest boisko z elementami techniki i wewnętrzna gra. Musze przyznać, że nigdy jeszcze tak ciężko nie trenowałem, a bierze się to z tego ze bramkarze muszą biegać razem z zawodnikami z pola.
baner

2. Co tak naprawdę pokierowało Cie aż nad nasze polskie morze?

Piotr Banasiak: Zdecydowanie dziewczyna. Już któryś rok z rzędu obiecywałem jej, że przeprowadzę się do Gdańska, a teraz jest na to najlepszy moment, ponieważ dostała dobrą pracę w tym właśnie mieście, a II-ligowy  Bałtyk szukał bramkarza- wiec spróbowałem. Ostatnim powodem jakiego  nie ukrywam jest klimat 3 miasta. Jest naprawdę wyjątkowy.

3. Najpoważniej chyba wygląda rywalizacja między Tobą, a młodym bramkarzem Marcinem
Matysiakiem o miano pierwszego bramkarza?
Piotr Banasiak: Dokładnie "Misiek" to niezły bramkarz. Najgorsze dla mnie jest  to, że jest młodzieżowcem, a wiec będzie to dla mnie niemałe wyzwanie - ale akurat takie lubię, wiec mam  nadzieję, że sobie z tą niedogodnością poradzę, jeśli zostanę tam na dłużej.

4. Na dzisiejszym pierwszym treningu Radomiaka był obecny tylko jeden bramkarz, Łukasz Skowron. Natomiast szkoleniowiec Zielonych powiedział, że chętnie by Ciebie widział w drużynie ze Struga. Jak się odwołasz do jego słów?

Piotr Banasiak: Cały czas śledzę sytuację Radomiaka. Jestem w kontakcie z chłopakami z drużyny, jak również z trenerem. Umowa jest taka- mam czas na poukładanie swoich spraw, a następnie muszę dać trenerowi odpowiedź dotyczącą mojej dalszej przyszłości w Radomiaku.

5.  Na sam koniec pytanie, nad morzem trochę więcej śniegu niż u nas w Radomiu?

Piotr Banasiak: Pogoda w Gdańsku jak na razie jest deszczowa oraz bardzo wietrzna. Dla mnie osobiście  przypomina bardziej angielską pogodę.


Adam Kurasiewicz


Wasze komentarze


Reklama
Polecany artykuł

Po punkty do Elbląga Po remisie z ŁKS-em Łódź Radomiak Radom jedzie na ligowy mecz do Elbląga, gdzie zmierzy się z...

x