Radomiak Radom, klub sportowy "Nigdy tak ciężko nie trenowałem" - Radomiak - Co za dzień
baner

"Nigdy tak ciężko nie trenowałem"


Zamieszczamy wywiad z Piotrem Banasiakiem bramkarzem Radomiaka, który rozpoczął treningi w II ligowym Bałtyku Gdynia


Piotr Banasiak 1. Jak przebiegają przygotowania do rundy rewanżowej w II-ligowym Bałtyku Gdynia?
Piotr Banasiak: Treningi w Bałtyku ruszyły już pełną parą. Trenujemy 2 razy dziennie. Rano zajęcia najczęściej odbywają się na siłowni, później jest trening biegowy, popołudniu zawsze jest boisko z elementami techniki i wewnętrzna gra. Musze przyznać, że nigdy jeszcze tak ciężko nie trenowałem, a bierze się to z tego ze bramkarze muszą biegać razem z zawodnikami z pola.

2. Co tak naprawdę pokierowało Cie aż nad nasze polskie morze?

Piotr Banasiak: Zdecydowanie dziewczyna. Już któryś rok z rzędu obiecywałem jej, że przeprowadzę się do Gdańska, a teraz jest na to najlepszy moment, ponieważ dostała dobrą pracę w tym właśnie mieście, a II-ligowy  Bałtyk szukał bramkarza- wiec spróbowałem. Ostatnim powodem jakiego  nie ukrywam jest klimat 3 miasta. Jest naprawdę wyjątkowy.

3. Najpoważniej chyba wygląda rywalizacja między Tobą, a młodym bramkarzem Marcinem
Matysiakiem o miano pierwszego bramkarza?
Piotr Banasiak: Dokładnie "Misiek" to niezły bramkarz. Najgorsze dla mnie jest  to, że jest młodzieżowcem, a wiec będzie to dla mnie niemałe wyzwanie - ale akurat takie lubię, wiec mam  nadzieję, że sobie z tą niedogodnością poradzę, jeśli zostanę tam na dłużej.

4. Na dzisiejszym pierwszym treningu Radomiaka był obecny tylko jeden bramkarz, Łukasz Skowron. Natomiast szkoleniowiec Zielonych powiedział, że chętnie by Ciebie widział w drużynie ze Struga. Jak się odwołasz do jego słów?

Piotr Banasiak: Cały czas śledzę sytuację Radomiaka. Jestem w kontakcie z chłopakami z drużyny, jak również z trenerem. Umowa jest taka- mam czas na poukładanie swoich spraw, a następnie muszę dać trenerowi odpowiedź dotyczącą mojej dalszej przyszłości w Radomiaku.

5.  Na sam koniec pytanie, nad morzem trochę więcej śniegu niż u nas w Radomiu?

Piotr Banasiak: Pogoda w Gdańsku jak na razie jest deszczowa oraz bardzo wietrzna. Dla mnie osobiście  przypomina bardziej angielską pogodę.


Adam Kurasiewicz


Wasze komentarze


Reklama
Polecany artykuł

Rywale zagrali dla Radomiaka. „Zieloni” liderem Radomiak Radom po trzech kolejkach piłkarskiej II ligi awansował na fotel lidera rozgrywek....

x