Remisowy początek Radomiaka

Po dwóch udanych spotkaniach w Pucharze Polski, w których Radomiak Radom pokonał Stal Stalową Wolę 4:0 (więcej TUTAJ) i GKS Katowice 1:0 (więcej TUTAJ), przyszła pora na ligową inaugurację. W spotkaniu pierwszej kolejki „Zieloni” zmierzyli się na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

W wyjściowym składzie znalazło się ośmiu zawodników, którzy rozpoczynali ostatni pojedynek z GKS-em Katowice. W porównaniu do tamtego spotkania zabrakło tylko Piotra Banasiaka, Chinonso Agu i Davida Kwieka. Ich miejsce zajęli Adrian Szady, Maciej Filipowicz i Karol Kucharski.

Pierwsza połowa meczu w Tarnobrzegu rozgrywana była w dobrym tempie. Widzieliśmy wiele ataków z obu stron, ale żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. „Zieloni” mieli ku temu kilka okazji. Blisko zdobycia gola był Maciej Filipowicz. Młody pomocnik w 20. minucie zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego uderzenie z najwyższym trudem obronił golkiper Siarki. Dziesięć minut później na listę strzelców mógł się wpisać Szymon Stanisławski. Niestety „Stachu” nie wykorzystał błędu defensywy gospodarzy, którzy pogubili się po wrzutce Dariusza Brągiela. Ekipa z Tarnobrzega również miała swoje okazje, ale za każdym razem gospodarze gubili się tuż pod radomską bramką. Po pierwszej połowie na tablicy wyświetlał się remis 0:0.

Od początku drugiej części spotkania towarzyszył nam doping dużej grupy kibiców z Radomia. Na stadionie w Tarnobrzegu zjawiło się około 200 sympatyków „Zielonych”, którzy dopiero w trakcie przerwy zostali w komplecie wpuszczeni na obiekt.

Po zmianie stron lepiej prezentowali się gospodarze. Siarka chętnie atakowała na bramkę Radomiaka, a ich akcje, zwłaszcza około 20 minut po wznowieniu gry, były bardzo groźne. W 64. minucie jedno z uderzeń Siarki trafiło w słupek radomskiej bramki, a dwie minuty później dobrym strzałem popisał się Patryk Szewc. Na szczęście na wyżyny swoich umiejętności wzniósł się Adrian Szady, który uratował Radomiaka od straty gola. W drugiej części spotkania „Zieloni” raczej rzadko zagrażali bramce gospodarzy. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był Kamil Cupriak. Młody napastnik w 78. minucie ograł kilku rywali i zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, ale uderzył wprost w bramkarza. Do końca spotkania kibice nie doczekali się żadnej bramki i mecz ostatecznie zakończył się remisem 0:0.

Jeden punkt wywalczony w Tarnobrzegu to solidny rezultat na otwarcie sezonu, który pozwoli Radomiakowi zacząć zmagania od miejsca w środku tabeli. W drugiej serii gier „Zielonych” czeka kolejny wyjazd, tym razem do Stalowej Woli, którą nie tak dawno pokonali w Pucharze Polski aż 4:0.

Siarka Tarnobrzeg – Radomiak Radom 0:0

Siarka Tarnobrzeg: Dybowski – Grzesik, Waleńcik, Stępień, Suchacki (67’ Czyżycki), Stromecki, Stefanik, Dawidowicz, Szewc (81’ Głaz), Tomalski (88’ Płatek), Koczon (74’ Żebrakowski)

Radomiak Radom: Szady – Kucharski, Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski, Filipowicz (87’ Śliwiński), Bemba (74’ Gawron), Kościelny, Brągiel, Leandro (83’ Agu), Stanisławski (66’Cupriak)