Radomiak rozgromił rezerwy Pogoni

Przy zmiennych warunkach atmosferycznych toczył się środowy (1 kwietnia) mecz Radomiaka Radom z Pogonią II Siedlce. "Zieloni" wygrali przekonująco aż 4:0 i powiększyli przewagę w tabeli nad Ursusem Warszawa. Kontuzji doznał jednak Leandro Rossi.

Wiatr, deszcz, śnieg, a potem wyłaniające się zza chmur słońce - przy takiej aurze musieli grać piłkarze w środowe popołudnie. Gospodarzom w żaden sposób to nie przeszkadzało i Radomiak wypunktował na własnym boisku rezerwy Pogoni Siedlce.

"Zieloni" podchodzili do tego pojedynku po dwóch remisach, z Pelikanem Łowicz oraz Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Rezerwy Pogoni przyjechały do Radomia wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu, jednak na niewiele to się zdało, bo podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego byli tego dnia zespołem zdecydowanie lepszym.

Kontuzji nabawił się w tym pojedynku Leandro Rossi. W 76 minucie kompletnie nieodpowiedzialnie zachował się Damian Guzek. W niegroźnej sytuacji, tuż przy linii bocznej brutalnie zaatakował on Leandro. Samo zagranie wyglądało bardzo groźnie, bowiem zawodnik Pogoni wyprostowaną nogą trafił w piszczel Brazylijczyka, który przez kilka minut nie podnosił się z murawy. Prawdopodobnie skończyło się jednak tylko na strachu, bowiem Leandro opuścił plac gry wsparty na ramionach kolegów. Zawodnik Radomiaka powinien być jednak gotowy na sobotni (4 kwietnia) pojedynek derbowy z Bronią. Po meczu do szpitala udał się Dariusz Brągiel, który rozpędzony po jednej z akcji zatrzymał się dopiero na blaszanej wiacie, która służy jako dach ławki rezerwowych. Skrzydłowy "zielonych" ma rozciętą rękę, ale jego występ w sobotę jest raczej niezagrożony.

Zobacz galerię zdjęć

Gospodarze już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu spotkania mogli objąć prowadzenie, ale strzał Szymona Stanisławskiego w świetnym stylu obronił Mateusz Tobjasz. W 13 minucie rywale wyprowadzili kontratak, który o mało nie zakończył się golem. Cezary Demianiuk w polu karnym podał do Mateusz Janusiewicza, a jego uderzenie zatrzymał Jakub Cieciura. Kilka chwil później niecelnie strzelał Jan Grzesik. W kolejnych minutach inicjatywe przejęli "zieloni" i w 31 minucie udokumentowali to bramką. Piłkę z głębi pola otrzymał Leandro Rossi, który ładnie przelobował wychodzącego Tobjasza. Miejscowi w końcówce pierwszej połowy jeszcze przycisnęli, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Dziesięć minut po wznowieniu gry w dobrej sytuacji znalazł się Chinonso Agu, który oddał strzał z linii pola karnego, ale ponownie dobrze interweniował Tobjasz. W 63 minucie gospodarze podwyższyli na 2:0. Z dystansu strzelał Michał Kiełtyka, golkiper Pogoni odbił piłkę do boku, a tam dopadł do niej Stanisławski i wpakował ją do siatki. Strzelec gola zaraz potem opuścił boisko, a pojawił się na nim Przemysław Śliwiński, który... minutę później trafił na 3:0. Dostał podanie od Włodzimierza Putona, minął Tobjasza i wpakował futbolówkę do pustej bramki. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Jakub Cieciura, który wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną za faul na Śliwińskim.

Po 21 serii gier "zieloni" powiększyli przewagę w tabeli nad drugim Ursusem Warszawa do dwunastu oczek. Stołeczny zespół przegrał w środę na wyjeździe ze Startem Otwock 1:2.

W następnej kolejce odbędą się derby Radomia pomiędzy Bronią a Radomiakiem. Początek w sobotę (4 kwietnia) o godz. 15:00 na stadionie przy ul. Narutowicza 9.

Radomiak Radom - Pogoń II Siedlce 4:0 (1:0)
Bramki: Leandro 31', Stanisławski 63', Śliwiński 65', Cieciura 90+1' (k)

Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Sulkowski, Kiełtyka (Wolski 68'), W. Puton, Agu, Brągiel (Serodziński 82'), Leandro (Wnuk 78'), Stanisławski (Śliwińki 64')
Pogoń II: Tobjasz - Grzesik, Dybiec (Mudent 80'), Zawadka (Panafiuk 60'), Majczyna (Guzek 46'), Dzięgielewski, Paczkowski, Dmowski, Tomalski, Janusiewicz (Kaszubowski 54'), Demianiuk

POWIEDZIELI PO MECZU

Krzysztof Pawlusiewicz (II trener Pogoni II Siedlce): Gratuluję zwycięstwa trenerowi gospodarzy i życzę dalszych wygranych i awansu, bo Radomiak na niego zasługuje. Przyjechaliśmy tutaj wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. Mecz mógł się trochę inaczej potoczyć, gdybyśmy trafili do siatki w trzynastej minucie. Ta bramka na 1:0 taka troszeczkę przypadkowa. Radomiak na tego gola jednak zasłużył. W drugiej połowie Tomalski miał okazję do zdobycia bramki i wtedy spotkanie mogło się odmienić. Potem poszły jednak dwa kontrataki i było po meczu.

Jeśli chodzi o faul Damiana Guzka na Leandro to nie widziałem dokładnie tej sytuacji, bo wtedy robiłem zmianę. Słyszałem tylko trzask. Zachowanie Damiana jest naganne, to jest zawodnik z kadry pierwszego zespołu. Mogę jedynie przeprosić za ten faul.

Jacek Magnuszewski (trener Radomiaka Radom): Dziękuję za gratulacje. Uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Potrzeba było i zespołowi i kibicom takiego spokojnego zwycięstwa po dobrym spotkaniu. Zespół zrealizował plan na ten mecz. Chcieliśmy przeczekać pierwszą połowę. Wiedzieliśmy, że drużyna Pogoni jest wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu i chcieliśmy zobaczyć jak ta gra będzie się układała. Pierwsza bramka nam pomogła, mogliśmy się cofnąć i zagrać z kontry. Zasługiwaliśmy na tego gola, w pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuacje i mogliśmy zdobyć więcej bramek. Te trzy punkty po dobrym meczu poprawią humory nam i kibicom po tych dwóch ostatnich remisach. Myślę, że wróciliśmy na właściwe tory. Teraz przed nami derby. Wiadomo jakiej wagi jest to mecz. Chcemy spokojnie się do niego przygtować i odpowiednio zregenerować. Ten pojedynek z Pogonią kosztował nas sporo zdrowia. Mamy jakieś drobne kontuzje i urazy, ale liczę, że wszyscy zawodnicy zdążą wrócić, żebym miał do dyspozycji pełną kadrę na to spotkanie. Wiadomo, jedziemy na Broń po trzy punkty.