Radomiak ponownie zwycięski! Omega pokonana

Radomiak Radom nie spuszcza z tonu. Zieloni odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie! W sobotę (13 września) kolejną ofiarą radomian padła Omega Kleszczów.

Podopieczni trenera Jacka Magnuszewskiego notują rewelacyjny początek sezonu. W ośmiu dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli 22 punkty (siedem zwycięstw i jeden remis), zdobyli szesnaście bramek, a stracili zaledwie trzy.

W pojedynku z Omegą, Zieloni byli zdecydowanym faworytem, ale emocji w Kleszczowie nie brakowało, a goście musieli się solidnie napocić, żeby wrócić do Radomia z kompletem punktów.

Miejscowi dość odważnie poczynali sobie w ofensywie w pierwszych fragmentach pojedynku. W 18 minucie arbiter podyktował dla Omegi rzut karny, choć wydaje się, że Szymon Stanisławski przyjął piłkę na brzuch, nie ręką. Jedenastkę na gola zamienił Michał Czaplarski. Radomiak nie potrzebował wiele czasu aby doprowadzić do remisu. Dwójkową akcję przeprowadzili Leandro Rossi i Daniel Barzyński i ten drugi umieścił piłkę w siatce uderzeniem przy słupku. Kilka chwil przed przerwą radomianie wyszli na prowadzenie. Barzyński minął kilku defensorów, podał piłkę do Krystiana Putona, ten oddał mocny strzał na bramkę, golkiper Omegi wybił piłkę przed siebie, a tam czekał na nią Szymon Stanisławski, który tylko dopełnił formalności i umieścił ją w siatce.

W drugiej połowie gospodarze nie załamali się niekorzystnym wynikiem i wręcz kontrolowali przebieg gry. Kilka razy fantastycznymi interwencjami popisał się Michał Kula, a Zielonym sprzyjało także nieco szczęście. Dzięki temu miejscowi nie zdołali doprowadzić do remisu. W 83 minucie plac gry musiał opuścić Jakub Rozwandowicz, który brutalnie sfaulował Leandro.

Kolejny mecz Radomiak rozegra już w najbliższą środę. Wtedy to rywalem Zielonych będzie WKS Wieluń, a spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ul. Struga 63 w Radomiu. Początek o godz. 16:30.

Omega Kleszczów - Radomiak Radom 1:2 (1:2)
Czaplarski 18' (k) - Barzyński 25', Stanisławski 41')

Omega: Wiśniewski - Łucki, Krymas, Słomian, Jacak, Zawodziński (Górski 77'), Czaplarski (Solecki 46'), Cukiernik, Rozwandowicz, Berg
Radomiak: Kula - Cieciura, Dubina, Świdzikowski, Serodziński, Puton K., Agu, Radecki, Barzyński (Brągiel 66'), Leandro (Wnuk 90'), Stanisławski (Śliwiński 78')