Radomiak Radom, klub sportowy Radomiak ponownie przegrywa na wyjeździe - Radomiak - Co za dzień
baner

Radomiak ponownie przegrywa na wyjeździe


Nie tak wyobrażali sobie mecz z wiceliderem piłkarze Radomiaka Radom. Puszcza Niepołomice okazała się za mocna, także niemoc wyjazdowych meczy "Zielonych" wciąż trwa.
Przed spotkaniem w Niepołomicach, piłkarze zapowiadali walkę o punkty. Niestety, Radomiak w meczu z Puszczą
miał wiele klarownych sytuacji, jednak brakow
baner
ało wykończenia.

W pierwszej połowie wyśmienitej okazji w pierwszych minutach meczu, nie wykorzystał Odunka, który w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość goalkeepera gospodarzy. W 13 minucie spotkania na prowadzenie wyszli piłkarze Puszczy, a bramkę zdobył niezawodny w tym sezonie Mateusz Cholewiak, dla którego było to już dziewiąte trafienie w lidze. W pierwszej połowie wynik już nie uległ zmianie. Najlepszym zawodnikiem po stronie gości w pierwszej części meczu, na pewno był Marcin Byszewski, który swoimi celnymi dośrodkowaniami otwierał drogę do bramki. Niestety brakowało wykończenia.

W drugiej części gry Radomiak ponownie szukał swoich okazji, jednak ani Piotr Prędota ani Lenadro, wprowadzeni w drugiej połowie nie mogli znaleźli recepty na zdobycie gola. Zieloni nie cofali się do własnej bramki, lecz wręcz przeciwnie, grali otwarty football. Niestety, niekiedy narażali się na groźne kontry, jednak w naszej bramce świetnie spisywał się Marcin Matysiak, który raz po raz ratował swój zespół dobrymi interwencjami. W 79 minucie meczu, Puszcza dopełniła formalności. Swojej szansy w kontrze nie zmarnował Dawid Kałat, który po dokładnym podaniu, pewnie umieścił piłkę w bramce goalkeepera Radomiaka. Wynik do końca nie uległ zmianie. Radomiak poniósł piątą porażkę na wyjeździe w tym sezonie. W 56 minucie spotkania kontuzji nabawił się Maciej Świdzikowski. Jak bardzo jest poważny uraz defensywnego piłkarza Radomiaka, dowiemy się w najbliższym tygodniu.

Za tydzień podopiecznych Armina Tomali, czeka kolejny ciężki, ale również prestiżowy mecz z Motorem Lublin na własnym stadionie. Warto wspomnieć, że Motor dziś pewnie wygrał przed własną publicznością 4:2 ze Zniczem Pruszków.

Puszcza Niepołomice 2:0 (1:0) Radomiak Radom

Bramki: Mateusz Cholewiak 13' , Dawid Kałat 79'

Radomiak Radom : Matysiak - Dubina (44' Wójcik), Ojikutu, Świdzikowki (56' Leandro), Derbich, Byszewski (70' Radecki), Pach, Figiel, Nowak (46' Prędota), Odunka.

źródło: artykuł napisany na podstawie relacji on-line przeprowadzonej przez serwis Radomiak.eu


Adam Kurasiewicz


Wasze komentarze


Reklama
Reklama
Polecany artykuł

Zmiana terminu hitowego pojedynku Radomiaka W niedzielę, 1 października, a nie jak wcześniej planowano w piątek, 29 września odbędzie się...

x