Radomiak ponownie przegrywa na wyjeździe


Nie tak wyobrażali sobie mecz z wiceliderem piłkarze Radomiaka Radom. Puszcza Niepołomice okazała się za mocna, także niemoc wyjazdowych meczy "Zielonych" wciąż trwa.
Przed spotkaniem w Niepołomicach, piłkarze zapowiadali walkę o punkty. Niestety, Radomiak w meczu z Puszczą
miał wiele klarownych sytuacji, jednak brakow
ało wykończenia.

W pierwszej połowie wyśmienitej okazji w pierwszych minutach meczu, nie wykorzystał Odunka, który w sytuacji sam na sam musiał uznać wyższość goalkeepera gospodarzy. W 13 minucie spotkania na prowadzenie wyszli piłkarze Puszczy, a bramkę zdobył niezawodny w tym sezonie Mateusz Cholewiak, dla którego było to już dziewiąte trafienie w lidze. W pierwszej połowie wynik już nie uległ zmianie. Najlepszym zawodnikiem po stronie gości w pierwszej części meczu, na pewno był Marcin Byszewski, który swoimi celnymi dośrodkowaniami otwierał drogę do bramki. Niestety brakowało wykończenia.

W drugiej części gry Radomiak ponownie szukał swoich okazji, jednak ani Piotr Prędota ani Lenadro, wprowadzeni w drugiej połowie nie mogli znaleźli recepty na zdobycie gola. Zieloni nie cofali się do własnej bramki, lecz wręcz przeciwnie, grali otwarty football. Niestety, niekiedy narażali się na groźne kontry, jednak w naszej bramce świetnie spisywał się Marcin Matysiak, który raz po raz ratował swój zespół dobrymi interwencjami. W 79 minucie meczu, Puszcza dopełniła formalności. Swojej szansy w kontrze nie zmarnował Dawid Kałat, który po dokładnym podaniu, pewnie umieścił piłkę w bramce goalkeepera Radomiaka. Wynik do końca nie uległ zmianie. Radomiak poniósł piątą porażkę na wyjeździe w tym sezonie. W 56 minucie spotkania kontuzji nabawił się Maciej Świdzikowski. Jak bardzo jest poważny uraz defensywnego piłkarza Radomiaka, dowiemy się w najbliższym tygodniu.

Za tydzień podopiecznych Armina Tomali, czeka kolejny ciężki, ale również prestiżowy mecz z Motorem Lublin na własnym stadionie. Warto wspomnieć, że Motor dziś pewnie wygrał przed własną publicznością 4:2 ze Zniczem Pruszków.

Puszcza Niepołomice 2:0 (1:0) Radomiak Radom

Bramki: Mateusz Cholewiak 13' , Dawid Kałat 79'

Radomiak Radom : Matysiak - Dubina (44' Wójcik), Ojikutu, Świdzikowki (56' Leandro), Derbich, Byszewski (70' Radecki), Pach, Figiel, Nowak (46' Prędota), Odunka.

źródło: artykuł napisany na podstawie relacji on-line przeprowadzonej przez serwis Radomiak.eu


Adam Kurasiewicz


Wasze komentarze


Reklama
Polecany artykuł

Piłkarz Radomiaka ukarany po brutalnym wejściu Dwa mecze będzie musiał pauzować Dariusz Brągiel. To efekt kary nałożonej na piłkarza za...

x