Radomiak stracił wygraną w ostatniej minucie

W 10. kolejce drugiej ligi Radomiak zremisował z ROW-em Rybnik 2:2. Po niezbyt emocjonującym i wyrównanym meczu "Zieloni" znów stracili punkty. Zwycięstwo było jednak na wyciągnięcie ręki - gospodarze strzelili wyrównującą bramkę dopiero w ostatniej minucie gry.

Pierwsza połowa meczu się odbyła i w zasadzie na tym moglibyśmy skończyć relację z tej części spotkania. Piłkarze grali usypiająco i nie porwali niewielkiej garstki kibiców zgromadzonych na stadionie w Rybniku. Gospodarze już w ósmej minucie gry mogli objąć prowadzenie, ale Kamil Spratek po dośrodkowaniu w pole karne trafił tylko w poprzeczkę. Vis a vis dobrą szansę miał Leandro, który strzałem z ostrego kąta sprawił problemy Aleksandrowi Łubikowi. Z dystansu przymierzył z kolei Damian Szuprytowski, ale jego strzał poszybował ponad bramką. Ostatnią i najważniejsza akcję w pierwszej części meczu przeprowadził Rafał Makowski, który wyłożył piłkę do Patryka Mikity, a ten w sytuacji sam na sam skierował ją do bramki. Chwilę po tym zdarzeniu piłkarze udali się do szatni.

Po przerwie mecz nie stał się ciekawszy, ale Radomiak trafił po raz drugi. Rafał Makowski w swoim stylu przymierzył z dystansu, zdjął pajęczynę z okienka bramki i podwyższył prowadzenie "Zielonych". ROW mógł strzelić kontaktowego gola w 66. minucie gry, ale Przemysław Brychlik z bliskiej odległości chybił po strzale głową. Z kolei Radomiak odpowiedział akcją Leandro, który po wypuszczeniu piłki przez Patryka Mikitę przedryblował kilku rywali, jednak strzelił wprost w bramkarza. Niespodziewanie, rybniczanie strzelili kontaktową bramkę w końcówce meczu. Michał Rostkowski chwilę po wejściu na plac gry pokonał Artura Halucha i dał gospodarzom nadzieję na urwanie punktów Radomiakowi.

Tak też się stało. ROW do końca atakował i w ostatniej minucie podstawowego czasu gry Kamil Spratek strzałem z szesnastego metra zapewnił rybniczanom remis. "Zieloni" nie zdołali już odpowiedzieć. Wyjazdowa klątwa Radomiaka trwa...

STATYSTYKI (ROW - Radomiak, w nawiasie do przerwy)

Strzały celne: 4-5 (0-2)
Strzały niecelne: 8-2 (4-2)
Strzały zablokowane: 0-5 (0-2)
Faule: 14-10 (7-4)
Rzuty rożne: 3-8 (1-6)
Spalone: 0:0 (0-0)

ROW Rybnik - Radomiak Radom 2:2 (0:1)
Bramki: Rostkowski (82'), Spratek (90') - Mikita (45'), Makowski (52')

ROW: Łubik - Janik, Jary (67' Okuniewicz), Bojdys - Krotofil, Mazurek (81' Rostkowski), Tkocz, Zawadzki, Spratek, Jaroszewski (61' Koch) - Brychlik (84' Koleczko).

Radomiak: Haluch - Grudniewski, Świdzikowski, Klabnik - Wawszczyk, Makowski, Kaput, Szuprytowski (85' Pietroń) - Leandro (80' Rolinc), Mikita (67' Kucharski).