Pucharowa kompromitacja Radomiaka. "Zieloni" odpadli w pierwszej rundzie z trzecioligowcem

Pucharowa kompromitacja Radomiaka.

"Zieloni" pojechali do Krakowa chcąc przerwać serię meczów bez zwycięstwa. W ostatnich ligowych kolejkach radomianie przegrali ze Stalą Mielec i Jagiellonią Białystok czy remisowali z Piastem Gliwice oraz Puszczą Niepołomice. Okazja do przerwania złej passy była znakomita, bo w pierwszej rundzie radomianie rywalizowali z trzecioligową Garbarnią. Faworyt oczywiście był jeden i był nim Radomiak. Podopieczni Constantina Galcy jednak zawiedli na całej linii.

Szkoleniowiec dał szansę debiutu Krzysztofowi Bąkowskiemu oraz Helderowi Sa. Od pierwszej minuty zagrali Leandro czy Leandro Rocha.

W 26 minucie Garbarnia objęła prowadzenie po trafieniu Michała Kleca z jedenastu metrów. Rzut karny sędzia podyktował za faul Ediego Semedo. Jeszcze przed przerwą niżej notowany zespół podwyższył prowadzenie. Po trafieniu Karola Wątroby z dystansu było 2:0. Przy tym golu nie popisał się Bąkowski, który zanotował w tej akcji stratę. W 43 minucie Radomiak odpowiedział, ale Rafał Wolski trafił w słupek.

Wydawało się, że w drugiej połowie "Zieloni" włączą wyższy bieg i odrobią stratę. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Bramkę kontaktową zdobył jedynie Michał Kaput, ale było to za mało i Garbarnia wygrała to spotkanie 2:1.

Radomiak znowu wstydliwie odpadł z Fortuna Pucharu Polski w początkowej fazie. W poprzednim sezonie było to w trzeciej rundzie, ale też z trzecioligowcem, wtedy z Lechią Zielona Góra. Tym razem z Garbarnią, ale w rundzie pierwszej.

Garbarnia Kraków - Radomiak Radom 2:1 (2:0)
Bramki: Klec 26' z karnego, Wątroba 39' - Kaput 63'

Garbarnia: Zagórowski - Morys, Moskiewicz, Czekaj, Cukrowski, Grzybowski (66' Sutor), Duda, Nowak (77' Sowiński), Opalski (53' Dziedzic), Wątroba (66' Seweryn), Klec (77' Szuta).
Radomiak: Bąkowski - Jakubik (62' Grzesik), Cichocki (54' Cestor), Luizao, Helder Sa (54' Abramowicz), Leandro (54' Pedro Henrique), Wolski, Kaput, Castañeda, Edi Semedo (80' Machado), Rocha.

Żółte kartki: Klec, Cukrowski, Szuta, Zagórowski - Helder Sa, Machado.
Czerwona kartka: Cukrowski (90' - za drugą żółtą).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).