Puchar Polski. Gol i awans Wolskiego

Coraz mniej regionalnych akcentów z Radomia w rozgrywkach Pucharu Polski. W grze o trofeum pozostał już tylko jeden przedstawiciel naszego regionu. To pochodzący z Głowaczowa Rafał Wolski, który po raz kolejny dołożył cegiełkę do awansu swojej drużyny. Lechia Gdańsk pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 3:1. Popularny "Wolak" pojawił się na boisku w końcówce spotkania i wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik gry. W poprzedniej rundzie gdańszczanie zdobyli bramkę po dośrodkowaniu Wolskiego z rzutu rożnego.

Awans byłego reprezentanta Polski z Głowaczowa do ćwierćfinału rozgrywek oznacza odpadnięcie drużyny Piotra Wlazły. Pomocnik Bruk-Bet Termaliki Nieciecza nie pomógł swojej drużynie. Radomianin zagrał od pierwszej minuty, ale po przerwie został wyrzucony z boiska. Najpierw otrzymał żółtą kartkę, a sześć minut później próbował symulacją zmusić arbitra do podyktowania "jedenastki", co skończyło się drugim żółtym kartonikiem.

Wczoraj z Pucharu Polski odpadli też Mateusz Radecki i Dominik Furman. Obaj spędzili swoje spotkania na ławce. Jednym z winnych wyeliminowania pochodzącego z Szydłowca Furmana jest były piłkarz Radomiaka, Marcin Orłowski. Napastnik Puszczy Niepołomice otworzył wynik spotkania z Wisłą Płock. W Pucharze Polski nie zagra też Wiktor Putin. Były zawodnik Broni wraz z Wisłą Sandomierz odpadł z rozgrywek, przegrywając z Odrą Opole 0:1.

Skrót meczu Lechii wraz z bramką Rafała Wolskiego można obejrzeć TUTAJ.

WYNIKI

Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) - 13 minut w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza (3:1) i gol
Piotr Wlazło (Bruk-Bet Termalika Nieciecza) - 62 minuty w meczu z Lechią Gdańsk (1:3) i czerwona kartka
Dominik Furman (Wisła Płock) - cały mecz z Puszczą Niepołomice (1:3) na ławce rezerwowych
Mateusz Radecki (Śląsk Wrocław) - cały mecz z Miedzą Legnica (0:1) na ławce rezerwowych
***
Marcin Orłowski (Puszcza Niepołomice) - 90 minut (zmieniony w doliczonym czasie gry) w meczu z Wisłą Płock (3:1) i gol
Wiktor Putin (Wisła Sandomierz) - 90 minut w meczu z Odrą Opole (0:1)
Hubert Gostomski (Bruk-Bet Termalika Nieciecza) - poza kadrą na mecz z Lechią Gdańsk (1:3)