Porażka Cerrad Czarnych. ONICO króluje na Mazowszu

Cerrad Czarni Radom zakończyli rok porażką w Derbach Mazowsza. "Wojskowi" okazali się słabsi od ONICO Warszawa, chociaż o zwycięstwo walczyli jak równy z równym aż do ostatniego punktu. Dzięki zwycięstwu stołeczna ekipa awansowała na podium rozgrywek. Czarni na półmetku rozgrywek plasują się na 11. miejscu w lidze.

Radomianie zaczęli mecz fatalnie. W pierwszym secie rozgrywanych na Torwarze Derbów Mazowsza, Czarni byli wyraźnie słabsi od rywali. Prawdę mówiąc, ONICO wygrało tę partię bez żadnego wysiłku. Większość punktów przyniosły warszawianom błędy własne naszego zespołu, w tym aż siedem zepsutych zagrywek. Gospodarze dzięki skutecznym atakom zapisali na swoim koncie... tyle samo oczek. To wiele wyjaśnia w kontekście tego, jak wyglądała gra podopiecznych Roberta Prygla w pierwszej partii, a także potwierdza wynik końcowy - 25:15 dla warszawian.

W drugim secie zobaczyliśmy już jednak zupełnie odmieniony zespół Czarnych. Sporo świeżości w grę naszego zespołu wniósł Dejan Vincić, który szukał nowych rozwiązań w rozegraniu. Między innymi dzięki Słoweńcowi, już na początku seta odskoczyliśmy rywalom na cztery punkty. ONICO szybko wróciło do gry i w połowie seta to warszawianie budowali przewagę. Ta wynosiła już trzy punkty, kiedy... Czarni zaczęli odrabiać straty. Wiele zaciętych wymian doprowadziło w końcu do bardzo emocjonującego finiszu seta. Podopieczni Roberta Prygla doskoczyli do gospodarzy na jeden punkt, następnie szybko stracili przewagę, jednak ONICO nie wykorzystało aż trzech piłek setowych. Spora w tym zasługa "Dimy" Teriomenki, który był motorem napędowym naszej ekipy. Wymiana ataków przy grze na przewagi trwała długo, a zakończył ją dopiero Bartosz Kwolek. Jeden z najlepszych przyjmujących w lidze posłał potężną piłkę z pola serwisowego i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo asem serwisowym.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Trzecia partia miała być kropką nad "i" w wykonaniu gospodarzy. Czarni nie złożyli jednak broni. Znów oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Dopiero przy stanie 11:9, ONICO jako pierwsze osiągnęło przewagę, dzięki niezawodnej dyspozycji Kwolka, który znów popisał się asem serwisowym. Warszawianie prowadzenie stracili przy stanie 17:15, kiedy nasza drużyna zdobyła pięć punktów z rzędu, również dzięki skutecznej zagrywce. Przewaga podopiecznych Roberta Prygla malała jednak z minuty na minutę, więc końcówka seta ponownie miała niezwykle emocjonujący przebieg. Gospodarze mieli już nawet piłkę meczową, jednak Czarni wrócili z zaświatów. Zwycięstwo w trzecim secie zapewniły nam dwa skuteczne ataki, które obiły blok rywali.

Kibice z Radomia mieli nadzieję, że Czarni po wygraniu trzeciej partii wrócą do rywalizacji. Tym razem jednak gospodarze nie dali wytrącić się z rytmu. Choć czwarty set, podobnie jak dwa poprzednie, nie miał zdecydowanego faworyta, ONICO nie pozwoliło naszemu zespołowi na zdobycie zbyt dużej przewagi. Warszawianie objęli dwupunktowe prowadzenie, które utrzymywali do końcówki meczu. W niej wrzucili kolejny bieg i dzięki skutecznym atakom Andrzeja Wrony mieli już cztery oczka przewagi nad naszym zespołem. Niestety, dwie zepsute zagrywki nie pomogły nam w dogonieniu stołecznej drużyny. Gospodarze wygrali 25:22 i zgarnęli komplet punktów.

Cerrad Czarni mimo porażki nie pozostawili po sobie złego wrażenia. W Warszawie zdecydowanie zbyt słabo spisywaliśmy się na zagrywce. Po świetnym meczu z Łuczniczką, w którym zaserwowaliśmy aż 11 asów, tym razem w tym elemencie nasi siatkarze popełnili zbyt wiele błędów. Bardzo dobrze funkcjonował także blok ONICO, który skutecznie zatrzymywał zapędy "Wojskowych".

ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:15, 31:29, 26:28, 25:22)

MVP: Wojciech Włodarczyk (ONICO)

ONICO Warszawa
: Brizard 7, Gjorgiew 8, Kwolek 24, Włodarczyk 17, Wrona 8, Nowakowski 10, Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans 4, Warda, Firlej

Cerrad Czarni Radom
: Droszyński, Ziobrowski 22, Żaliński 19, Kwasowski 10, Teryomenko 7, Huber 8, Watten (libero) oraz Vincić 4, Ostrowski, Rybicki

Szymon Janczyk / fot. Emil Ekert

Anonim
lub
  • avatar
    ~aria 2018-01-23 22:18
    ONICO w tym sezonie zaskakuje, mega pozytywnie oczywiście. Bardzo dobrze sprawuje nad nimi pieczę trener Antiga, no i fajnie widzieć chłopakach w akcjach gdzie pomagają innym, wizyty w szpitalach czy też domach dziecka, aż się miło robi jak się o czymś takim pomyśli.
    • oceń:
    • |
  • avatar
    ~KG 2017-12-31 13:19
    Widziałem mecz i mam następujące wnioski: - Ziobrowski to tragedia. Atakuje zawsze do skosu i w środek bloku. Brak jakiejkolwiek techniki, próby obicia, czy kiwnięcia. Na zagrywce również bardzo słabo. Michał wracaj szybko do zdrowia, bo z Ziobrowskim daleko nie zajedziemy, - na plus Kwasowski, Dmytro i Cisola, - zastanawia mnie fakt ciągłych kontuzji w drużynie. Panie trenerze, może pora zastanowić się trochę nad treningami i ich zmianą?