Pechowa końcówka "Uniwerku"

Pechowa końcówka

Sobotnie (6 lutego) spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Radomscy szczypiorniści mieli w pamięci wygraną nad łodzianami z września różnicą 5 bramek. To jednak goście lepiej rozpoczęli pierwszy mecz drugiej rundy rozgrywek - od serii 3:0, podczas gdy radomianie trafiali kolejno w słupek i poprzeczkę ich bramki. Podopieczni Mariusza Greli szybko wrócili do meczu i już w 6 minucie odrobili straty. Cała pierwsza połowa obfitowała w zmiany prowadzenia, żadna z drużyn nie "uciekła" na więcej, niż dwa gole. Po trzydziestu minutach gospodarze prowadzili 15:14, a na szczególną pochwałę zasługiwała ich gra z kontrataku.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Obie ekipy wciąż grały punkt za punkt, nie dając rywalom szansy na odpoczynek. Szczególnie przyjezdni grali bardzo ostro - często musieli radzić sobie w osłabieniu spowodowanym 2-minutowymi karami. Jeszcze w 47 minucie gry to drużyna z Radomia była nieznacznie lepsza od przeciwnika z Łodzi (24:22). Wtedy bramkarz gości popisał się kilkoma udanymi interwencjami, a obrona Anilany konsekwentnie wyłączała z rozegrania dwóch zawodników radomskiej ekipy, kryjąc ich indywidualnie. Ta taktyka przyniosła efekt niemal od razu - łodzianie zanotowali serię kilku goli bez odpowiedzi. Pięć minut przed końcem na tablicy wyświetlił się wynik 27:30, a dwie minuty później było już po meczu - 29:34.

Radomianie znaleźli się w bardzo niekomfortowej sytuacji, w której przez niemal 55 minut grali na wysokich obrotach i przez długi czas byli na prowadzeniu, by w samej końcówce na moment stracić koncentrację i przegrać tym samym ważny mecz z sąsiadem w tabeli II ligi. Mecz zakończył się wynikiem 31:35.

Kolejne spotkanie KS Uniwersytet Radom rozegra w przyszły weekend w Warszawie z tamtejszym AZS-em.