Okręgówka. Mecz na noże. Kopali się tak, że jednemu pękł ochraniacz!

Piłkarze obydwu drużyn nie przebierali w środkach

ostry mecz Oronki ze Skaryszewianką fot. własneW sobotę grała Tymex Klasa Okręgowa. Do bardzo zażartego pojedynku doszło w Orońsku, gdzie miejscowa Oronka uległa w sobotę (25 sierpnia) Skaryszewiance.

Mecz rozpoczął się od szybkiej straty bramki przez gospodarzy, którzy  przegrywali 0:1 (po samobójczym trafieniu) już w 6 minucie gry. Pierwsza połowa meczu pokazała, że piłkarze obydwu drużyn preferują ostry i agresywny styl grania w piłkę nożną. Na efekty nie trzeba było długo czekać - posypały się kartki.

Najpierw napomnienie dostał Michał Kogut ze Skaryszewianki (16') - za nierozważny atak na nogi przeciwnika. Dokładnie 11 minut później kartkę ujrzał gracz gospodarzy tyle, że czerwoną. Kamil Jankowski w 27 minucie gry tuż przy linii bocznej boiska, dokonał brutalnego ataku na nogi rywala. Piłkarz ze Skaryszewa - Czapczyński Jarosław długo nie podnosił się z murawy. Kiedy już wstał okazało się, że w  wyniku ataku rywala pękł mu nawet ochraniacz, który miał na nodze. W 45 minucie żółtą kartkę zarobił kolejny gracz Skaryszewa - Grygiel Artur, bo zachował się niesportowo i odkopnął piłkę po sygnale gwizdka sędziego na rzut wolny dla gospodarzy. W skrócie o pierwszej połowie - to tyle. Gra obydwu zespołów nie była porywająca.

Po zmianie stron boiska żadna z ekip nie umiała stworzyć sobie dogodnych sytuacji, ale na boisku było bardzo ciekawie. Najpierw kartkę otrzymał Marek Lawrenc (49'), który ciągnął rywala za koszulkę tak mocno, że mało mu jej nie rozerwał. W 55 minucie gry kartkę ujrzał bramkarz gości (krytyka sędziego), a atmosfera na boisku robiła się gorąca z minuty na minutę. Golkiper Skaryszewianki miał chyba gorszy dzień. W 65 minucie meczu na bramkę Skaryszewa szarżował napastnik Oronki, który miał szansę na zdobycie bramki gdyby nie to, że został sfaulowany prze bramkarza przeciwników. Paweł Wójcik za nieprzepisowa zagranie dostał drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska. Mało tego - jego zespół został ukarany rzutem karnym, bo golkiper Skaryszewa zaatakował rywala we własnej "szesnastce".

Jedenastkę wykorzystał Damian Faliński i zrobiło się 1:1. Mecz zaostrzył się jeszcze bardziej. Kartki sypały się nadal, ale już tylko dla piłkarzy ze Skaryszewa. W 86 minucie napomnienie otrzymał Michał Aleksandruk, a 2 minuty później żółtą kartkę otrzymał Jakub Kogut.

Końcówka meczu należała jednak do Skaryszewianki, która zdołała wygrać spotkanie z Oronką po trafieniu Jakuba Koguta z ostatniej minuty gry.

Oronka Orońsko - Skaryszewianka Skaryszew 1:2 (0:1)

Bramki - Faliński 65' (karny) - samobójcza 6', kogut 90'

Składy zespołów:

Różycki, Czarnecki, Gomulak, Chmielewski, Bączek (65' Stopa), Faliński, Suligowski, Olejarz (30' - Koptas), Zepchło (70' Grzyb), Kowalczyk (46' Zawadzki), Jankowski

Skaryszew: Wójcik, Czapczyński, Gogacz, Aleksandruk, Soboń, Stefanski (50' Żurowski), Sowa, Grygiel, Lawrenc (80' Wójcik Adam), Kocon (90' Zakrzewski), Kogut Michał (60' Kogut Jakub)

żółte kartki: O

Oronka: 70' Chmielewski Cezary,

Skaryszewianka: 16' - Kogut Michał, 45' - Grygiel Artur, 49' - Lawrenc Marek, 55' - Wójcik paweł, 65' - Wójcik Paweł (druga żółta - bramkarz), 86' - Aleksandruk, 88' - Kogut