Niższe ligi. Dużo bramek i niespodzianek!

W klasie okręgowej rozegrano w sobotę aż 4 spotkania. Liderująca w tabeli Szydłowianka o mały włos  sprawiłaby swoim kibicom przykrą niespodziankę. Piłkarze z Szydłowca uratowali punkt w meczu ze Zwolenianką dopiero w 85 minucie gry.

Szydłowianka Szydłowiec - Zwolenianka Zwoleń 1:1 (0:1)

Bramki: Samobójcza 31', Łukasz Janik 85'

W Potworowie natomiast, miejscowy KS przegrał z Zodiakiem Sucha 2:3 co wykorzystał Plon Garbatka, który ograł u siebie RuszCovię Brokowice 3:1. Tym sposobem Zodiak ma już w tabli Klasy Okręgowej 19 punktów czyli tyle samo co KS Potworów.

KS Potworów - Zodiak Sucha 2:3 (1:2)
Plon Garbatka - RuszCovia Borkowice 3:1 (0:1)

Także w sobotę swój mecz rozgrywali gracze Prochu Pionki, którzy pokonali u siebie Sadownika Błędów aż 7:1

Proch Pionki - Sadownik Błędów 7:1 (2:0)

Bramki: Piotr Bolek 7', Mateusz Szczepański 10', Piotr Bolek 52', Piotr Cichawa 60', Sebastian Sałek 74', Piotr Bolek 90' - Krzysztof Boroń 81',

W Klasie A w gr I zostały rozegrane zostało tylko jedno spotkanie. KP Stanisławice pokonało u siebie KS Chomentów 3:2 (2:1).

O wiele więcej działo się natomiast w II grupie. Tam w meczu na szczycie zmierzyły się ze sobą: Mogielanka oraz Pilica Nowe Miasto. Emocji dodawał fakt, że był to mecz derbowy. Nic więc dziwnego, że na trybunach zasiadł komplet publiczności, a kibice gości stanowili połowę wszystkich zgormadzonych. Do zabezpieczenia tego spotkania została nawet oddelegowana specjalna grupa policjantów, która miała czuwać nad bezpieczeństwem. Obyło się jednak bez niemiłych incydentów.
Wracając na boisko to kibice obejrzeć mogli sporo bramek. Mogielanka zagrała słabo, piłkarze z Mogielnicy jakby przestraszyli się lokalnego rywala. W I połowie meczu mieli tak naprawdę tylko jedną dogodną sytuację do zdobycia bramki. Co innego Pilica, która już po 45 minutach gry prowadziła 3:0. Po przerwie goście dorzucili jeszcze dwa cenne trafienia na swoje konto. Podopieczni Arkadiusza Skoniecznego odpowiedzieli tylko jedną bramką. Ostatecznie wynik stanął na 1:5 dla gości.

Mogielanka Mogielnica - Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 1:5 (0:3)

Bramki: Pajewski 75'- Matuszczak 16', Rzepkowski 35' (k), Pędzikowski 41', Jaworski 57', Rzepkowski 88'

żółte kartki: Pilica: Kalinowski 40', Wójcik 66', Stępniak 76', Karwowski 80'

W innych meczach w tej grupie Zamłynie Radom pokonało Wulkan WinDoorr II Zakrzew 2:1, a LKS Pniewy zgubiły punkty w meczu z  Błotnicą, remisując 2:2.

Zamłynie Radom - Wulkan WinDoor II Zakrzew 2:1 (2:1)

LKS Pniewy - KS Błotnica 2:2 (1:1)