Oskar Przysucha triumfatorem Mirax Pucharu Polski!

Najświeższe wiadomości z sportowe Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Bardzo licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Przysusze byli świadkami niezwykłej walki o triumf w finale Mirax Pucharu Polski! Faworytem ostatnie starcia w regionalnych rozgrywkach był Oskar. Za drużyną z Przysuchy przemawiało m.in. przewaga własnego boiska oraz wyniki na czwartoligowych boiskach, gdzie Oskar obecnie plasuje się na czwartej lokacie inkasując w ostatnich siedmiu meczach jeden remis i aż sześć zwycięstw. Proch Pionki z kolei w walce o finał regionalnych rozgrywek wyeliminował w 1/2 Pucharu, jednego z faworytów do triumfu - Broń Radom.

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo wyrównane, ale to piłkarze z Pionek wyszli jako pierwsi na prowadzenie. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Daniel Sekuła. Od drugiej części spotkania to gospodarze zaczęli przeważać w sobotnim pojedynku, jednak brakowało spokoju oraz skuteczności. Dopiero w 69 minucie finałowego starcia, padła wyrównująca bramka, która ku uciesze fanów zdobył Paweł Kowalczyk. W kolejnych minutach meczu bramek już nie zobaczyliśmy, a o wszystkim miały rozstrzygnąć rzuty karne. W niej więcej precyzji zachowali podopieczni Bolesława Strzemińskiego, wygrywając 4:3 i jednocześnie sięgając po triumf w Mirax Pucharu Polski!

Oskar Przysucha za zwycięstwo w Mirax Pucharu Polski otrzymał 5000 zł. Zwycięzcy otrzymali też 1500 zł od Witolda Bogdańskiego, wiceprezesa Mazowieckiego MZPN. Proch Pionki odebrał z kolei 2500 zł za awans do finału. Obie drużyny zagrają też wśród szesnastu zespołów, które walczyć będą wiosną w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim.

OSKAR PRZYSUCHA - PROCH PIONKI 1:1 (0:1) rzuty karne: 4:3
 P. Kowalczyk 69' - Sekuła 34'
Oskar Przysucha: Awdziewicz - Włodarczyk, Moskwa (90. Płuciennik), Walasek, M.Gil, J.Sapieja (46. Obuch), Najdzik (73. Kobryń), Bouchniba (46. Madej), Maciejczak, P.Gil, P.Kowalczyk
Proch Pionki: Majos - Kowalkowski, Kapusta, Denkiewicz, Śwital (90. Borzęcki), Jaroszek, M. Gromski, Kisiel, Bawor (78. Sobieraj), Cierzuch, Sekuła