Broń Radom 2:2 Warta Sieradz (zapis relacji)

W pierwszym meczu przed własną publicznością w sezonie 2013/2014 piłkarze Broni Radom zremisowali z Wartą Sieradz 2:2. Radomianie prowadzili już 2:0 po dwóch golach Jakuba Chrzanowskiego, ale nie potrafili dowieźć zwycięstwa do końca. Ostatecznie w ostatnich ośmiu minutach przyjezdni strzelili dwa gole i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Broń Radom               2:2                Warta Sieradz
40' Chrzanowski (k)
58' Chrzanowski
                                                   82' Różycki
                                                   90' Różycki

Broń: Wnukowski - Rdzanek, Skórnicki, Gorczyca, Budziński, Noheem (Ankurowski 89'), Sałek, Wicik (Oshikoya 66'), Leśniewski (Bartosiak 84'), Marczak, Chrzanowski (Nogaj 77')
Warta: Adamek - Pietras, Nowak, Krymarys, Swędrowski (M.Kobierski 46'), Łochowski, Stasiak, Bogdan, P.Kobierski, Woźniak (Różycki 70'), Mitek

Rezerwowi:
Broń:
Przytuła - Nogaj, Oshikoya, Wichucki, Ankurowski, Bartosiak, Modzelewski
Warta: Jadczak - Kowalski, Szumicki, M.Kobierski, Różycki, Pertkiewicz

90 + 3' koniec meczu
90 + 2' zmiana w Warcie - Szumicki za Mitka
90' zemściła się na Broni sytuacja z poprzedniej minuty...
90' GOL dla Warty! Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego Różyckiego! Zawodnik gości przepięknie uderzył z ponad 25 metrów i piłka w siatce. Broń - Warta 2:2
90' ależ interwencja Adamka! Golkiper Warty kapitalnie obronił nogami strzał Sałka z najbliższej odległości. A mogło już być po meczu!
89' Ankurowski zmienia Noheema
89' pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu - otrzymuje ją Krymarys
86' gospodarze oddali inicjatywę w ostatnich kilkunastu minutach
84' na boisku Bartosiak, który zmienia Leśniewskiego
83' Noheem strzela, ale broni golkiper przyjezdnych
82' GOL dla Warty! Aut dla gości, dogranie do M.Kobierskiego, ten wrzuca piłkę w pole karne i precyzyjnym strzałem piłkę do siatki pakuje Różycki! Broń - Warta 2:1
79' strzał z dystansu Bogdana, ale obok bramki Wnukowskiego
77' w zespole Broni kolejna zmiana - Nogaj za Chrzanowskiego
76' dobra akcja prawym skrzydłem Noheema, ale gorzej z wykończeniem. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata
71' w ostatnich minutach nieco więcej przy piłce są podopieczni trenera Jóźwiaka, ale nic z tego nie wynika
70' zmiana w ekipie gości - Różycki za Woźniaka
66' pierwsza zmiana w zespole Broni - Oshikoya za Wicika
65' lewą stroną M.Kobierski, ale jego dogranie kompletnie nieudane
64' dwie zdobyte bramki wyraźnie pomogły gospodarzom, którzy grają na większym luzie
58' GOOOOL dla Broni! Akcja lewym skrzydłem, dogranie do Noheema, defensorzy wybili piłkę przed pole karne, a tam czekał Chrzanowski, który pięknym strzałem pokonał golkipera gości! Broń - Warta 2:0
57' Noheem z prawego skrzydła w pole karne, ale bez powodzenia
52' groźna sytuacja Warty! Sam na sam z Wnukowskim był Woźniak, ale minimalnie przestrzelił! To ostrzeżęnie dla gospodarzy
50' strzelał Wicik, ale zbierał się zbyt długo i jego uderzenie zostało zablokowane
47' uderzenie Skórnickiego niewiele ponad bramką
46' w przerwie nastąpiła zmiana w ekipie gości - M.Kobierski za Swędrowskiego
46' gospodarze rozpoczęli drugą część spotkania

45 + 2' koniec pierwszej połowy
45 + 1' uderzenie Leśniewskiego niecelne
45 + 1' Kobierski dośrodkowywał z wolnego, ale golkiper Broni interweniuje bez problemów
45' dwie minuty do pierwszej połowy doliczył sędzia
43' akcja lewym skrzydłem, dośrodkowuje Budziński, ale wybijają obrońcy
40' GOOOL dla Broni! Tym razem do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Adamka! Broń - Warta 1:0
39' kolejny rzut karny dla ekipy z Plant! Znów faulowany Chrzanowski
38' Kobierski uderza z dystansu, ale pewnie łapie Wnukowski
37' czy ten przestrzelony karny zemści się na gospodarzach? Jak na razie Broń bezskutecznie próbuje przedrzeć się pod szesnastkę gości, którzy wyraźnie czekają na kontry i często nawet nie ruszają się z własnej połowy
33' Marczak nie wykorzystuje jedenastki! Zawodnik Broni trafia w słupek. Dalej 0:0
33' rzut karny dla Broni! Faulowany Chrzanowski
32' wieje nudą na murawie
27' Wnukowski uprzedził Bogdana. Mogło być groźnie
26' Wicik pobiegł z piłką środkiem boiska i oddał strzał z 22 metra, niestety niecelny
23' sporo fauli popełniają przyjezdni w dzisiejszym spotkaniu
23' rzut wolny z lewej strony boiska. Do piłki podszedł Marcza i zagrał po ziemi piłkę odchodzącą, którą goście wybili na aut
22' goście wyraźnie cofnięci do defensywy
19' strzał Marczaka po ziemi, ale zbyt lekki aby zaskoczyć golkipera rywali
17' dośrodkowanie Kobierskiego wyłapuje Wnukowski
16' rzut rożny dla przyjezdnych
14' od początku meczu Broń w ataku pozycyjnym. Goście wyraźnie nastawiają się na kontrataki
12' z kontrą wychodził Mitek, ale Skórnicki dobrze interweniował i zażegnał niebezpieczeństwo
11' kolejny rzut wolny dla radomian. Tym razem dośrodkowanie Marczaka, ale wybijają defensorzy Warty
7' rzut wolny dla Broni z lewej strony boiska. Wydawało się, że Marczak będzie chciał dośrodkować, ale ostatecznie oddał strzał na bramkę, ale poradził sobie z nim Adamek
6' jak na razie bez sytuacji podbramkowych
3' gra wznowiona
3' chwila przerwy na uprzątnięcie serpentyn, które kibice Broni rzucili na murawę wraz z pierwszym gwizdkiem
1' strata Chrzanowskiego w środku pola, ale bez konsekwencji
0' rozpoczęła Warta

godz. 17:29 - Broń zagra dzisiaj na niebiesko, Warta na biało-zielono
godz. 17:28 - drużyny wychodzą na boisko
godz. 17:26 - sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Paweł Jenda z Siedlec
godz. 17:24 - oba zespoły udały się już do szatni
godz. 17:21 - Ze stadionu im. Marszałka Piłsudskiego przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu wita Michał Nowak