Pałac lepszy od Radomki

Pierwsza partia rozpoczęła się od wyrównanej gry. Dopiero w połowie seta czteropunktową przewagę wypracowały sobie gospodynie, które po autowym ataku Renaty Białej prowadziły już 14:10. Jednak Radomka się nie poddawała i zdołała odrobić straty, a po asowej zagrywce Britanny Abercrombie nawet wyszła na prowadzenie 21:20. Niestety końcówka tej partii należała do Pałacu Bydgoszcz. Gospodynie po skutecznym bloku Eweliny Krzywickiej wygrały tego seta 25:22.

Druga odsłona meczu bliźniaczo przypominała pierwszą partię. Wszystko rozpoczęło się od walki punkt za punkt, a jako pierwsze trzy „oczka” więcej miały gospodynie (13:10). Potem Radomka doprowadziła do remisu, a po dwóch asach serwisowych Julity Molendy nawet wyszła na prowadzenie 18:16. Jednak tym razem w kluczowych momentach radomianki nie pozwoliły sobie wydrzeć prowadzenia i wygrały tego seta 25:20.

Niestety w dwóch kolejnych partiach obraz gry uległ zupełnej zmianie. Gospodynie wrzuciły wyższy bieg, a Radomka popełniała wiele prostych błędów. Podopieczne Jacka Skroka tego dnia nie zdołały już nawiązać walki z rywalkami i przegrały seta trzeciego 18:25, a czwartego 14:25. Całe spotkanie zakończyło się wygraną Pałacu Bydgoszcz 3:1, a statuetkę dla najlepszej zawodniczki tego pojedynku otrzymała Magdalena Mazurek.

Po tej porażce E. Leclerc Radomka Radom spadła na dziewiąte miejsce w tabeli. Radomianki zostały wyprzedzone przez zespoły z Bielska-Białej i Piły. Kolejny mecz Radomka rozegra dopiero po nowym roku, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z Volleyem Wrocław.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – E. Leclerc Radomka Radom 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:14)

Pałac: Mazurek, Gałucha, Krzywicka, Polak, Ziółkowska, Misiura, Jagła (l) oraz Kuligowska, Różyńska, Fedusio, Andersohn

Radomka: Grabka, Szczepańska, Skrzypkowska, Biała, Bałucka, Ponikowska, Drabek (l) oraz Samul (l), Abercrombie, Molenda, Kubacka, Alishanova