Okręgówka. Rezerwy znów zwycięskie, derby dla Zamłynia

Pierwsza, historyczna wygrana Zamłynia z Centrum w lidze okręgowej to spora niespodzianka w derbach Radomia. Piłkarze Zamłynia w pierwszej połowie grali rozważnie i skutecznie, dzięki czemu do przerwy prowadzili 1:0. Bramkę strzelili tuż przed przerwą, a tuż po niej podwyższyli wynik spotkania. Zagranie ręką w polu karnym sprawiło, że sędzia wskazał na jedenasty metr, z którego pewny strzał oddał Kubica. Gospodarze wygrali 2:0 i zapewnili sobie miejsce w górnej połowie tabeli.

Zamłynie Radom - Centrum Radom 2:0 (1:0)
Bramki: Bawor (45'), Kubica (50' rzut karny)

Zwycięstwo w ważnym spotkaniu odnieśli także piłkarze Radomiaka II Radom. "Zieloni" zagrali w Lipsku z miejscową Powiślanką. Trener Maciej Lesisz tym razem miał do dyspozycji młodzież, która udowodniła, że potrafi poradzić sobie nawet bez wsparcia z pierwszego zespołu. Na bocznym boisku w Lipsku grało się niełatwo - wąski i krótki plac gry premiował gospodarzy. Do przerwy Powiślanka prowadziła 1:0 po precyzyjnym uderzeniu z dystansu. W przerwie Maciej Lesisz musiał mocno zmotywować swój zespół, bo po zmianie stron Radomiak II prezentował się już wyraźnie lepiej. "Zieloni" szybko doprowadzili do wyrównania, kiedy Armanto Goufas dośrodkował piłkę wprost na głowę Patryka Winsztala, który pewnym strzałem pokonał bramkarza. Kilka minut później dośrodkowanie Winsztala z rzutu rożnego wykorzystał Marcel Grot, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 77. minuty gry. Wówczas niepewna interwencja bramkarza sprawiła, że futbolówka przekroczyła linię bramkową bez wyraźnej pomocy piłkarzy z Radomia. Bramkę zapisano Dominikowi Sokołowi. Po trzecim trafieniu do głosu raz jeszcze doszli gospodarze, którzy wygrali pojedynek główkowy i zdobyli kontaktowego gola. Ostatnie słowo należało jednak do Patryka Winsztala, który ustalił wynik spotkania.

Zwycięstwo Radomiaka II pozwoliło powiększyć przewagę nad Prochem Pionki do dziewięciu punktów. Wicelider rozgrywek szukał jeszcze szansy na zwycięstwo z "Zielonymi" przy... zielonym stoliku. Proch po przegranej z ekipą Macieja Lesisza złożył skargę do PZPN, szukając nieprawidłowości w kadrze meczowej rezerw radomskiego klubu, jednak wszystko wskazuje na to, że wynik meczu Radomiak II - Proch nie ulegnie zmianie.

Powiślanka Lipsko - Radomiak II Radom 2:4 (1:0)
Bramki: Winsztal (47', 83'), Grot (55'), Sokół (77')

Radomiak II: Grzyb - Lech, Kucharski, Grot, Nowosadko (89' Markiewicz), Armanto, Nowakowski, Gilewski (85' Winiarski), Winsztal, Bogacz, Sokół