"Okręgówka". Efektowna wygrana Centrum

Mało kto spodziewał się, że najczęstszym wynikiem szóstej serii gier ligi okręgowej będzie... 5:2. Tak efektowne triumfy odniosły Orzeł Wierzbica i Gryf Policzna, które ograły odpowiednio Jodłę Jedlnia-Letnisko i Pilicę Nowe Miasto nad Pilicą. Szczególnie zaskakująca jest wysoka wygrana Orła, który mierzył się z ekipą z czołówki tabeli. Piłkarze z Wierzbicy są jednak w świetnej formie - obecnie piastują fotel wicelidera rozgrywek. Spora w tym zasługa Jakuba Miałkowskiego, który z siedmioma trafieniami prowadzi, wspólnie z Mateuszem Kubicą, w wyścigu po koronę króla strzelców rozgrywek. W dobrej formie są również dwaj utalentowani młodzieżowcy - Grzegorz Dziurzyński i Piotr Jaworski, którzy oprócz bramek, mogą się pochwalić także asystami. Ten pierwszy zgromadził ich aż pięć.

Kolejną porażkę zanotował Proch Pionki. Jeden z faworytów do awansu w hitowym starciu okazał się słabszy od KS Warka. Proch w tym sezonie wygrał tylko jedno domowe spotkanie i ma już dziewięć punktów straty do lidera. Ciekawie było również w Kazanowie. Tam Iłżanka prowadziła z Legionem Głowaczów na kwadrans przed końcem meczu 2:0, ale... zremisowała 3:3. Piorunująca końcówka zapewniła Legionowi pierwszy punkt w tym sezonie. Warto też indywidualnie wyróżnić Kamila Skowrońskiego z Jodły Jedlnia-Letnisko, który w ostatnich trzech meczach strzelił pięć goli i dołączył do czołówki klasyfikacji strzelców.

Radomskie Centrum wciąż wygrywa! Podopieczni trenera Dariusza Różańskiego pozostają w tym sezonie niepokonani, a efektowne zwycięstwo w meczu z Zawiszą Sienno mogło podobać się kibicom zgromadzonym na boisku bocznym MOSiR-u. Gospodarze strzelili bramkę już w pierwszym kwadransie gry, ale na kolejne gole przyszło długo czekać. Dla przyjezdnych zabójcze okazało się 15 minut po przerwie, kiedy "Centralni" wbili rywalom kolejne trzy bramki.

Centrum Radom - Zawisza Sienno 4:0 (1:0)
Bramki: Paliwoda (14', 59'), Kasprzyk (50'), Szczepański (64')

Mniej szczęścia w weekend miało Zamłynie. Choć wyjazdowy remis z Mazowszem Grójec można brać za sukces, radomianie mogli wywieźć z Grójca trzy "oczka". W ostatnich minutach gry rzutu karnego nie wykorzystał jednak Mateusz Kubica, aktualnie najlepszy strzelec ligi okręgowej. To Zamłynie jako pierwsze otworzyło wynik gry i aż do końcowych minut pierwszej połowy kontrolowało mecz z Mazowszem. Gospodarzy przed stratą kolejnych goli uchroniła dobra postawa bramkarza - Almira Erdena. W końcówce pierwszej połowy obudzili się piłkarze z Grójca, którym udało się doprowadzić do remisu po dwójkowej akcji Rafała Sobczaka i Pawła Grodzkiego. Do bramki trafił ten drugi, ale i Sobczak wpisał się na listę strzelców - tyle że już w drugiej połowie. Po przerwie mecz miał szalony przebieg. Mazowsze naciskało, a Zamłynie musiało grać w dziesiątkę po czerwonej kartce za brutalny faul. Mimo przewagi, gospodarzom nie udało się zgarnąć kompletu punktów. Mateusz Kubica wykorzystał "jedenastkę", doprowadzając do remisu. Drugi strzał Kubicy z "wapna" obronił jednak Cezary Przybylski, który w przerwie zastąpił Almira Erdena.

Mazowsze Grójec - Zamłynie Radom 2:2 (1:1)
Bramki: Grodzki (40'), Sobczak (52') - Trojanowski (17'), Kubica (78' rzut karny)

WYNIKI

Szydłowianka - Skaryszewianka 2:3 (1:1) Bednarek (9'), Mosiołek (60') - Kozicki (35'), Orczykowski (80', 85')
Orzeł Wierzbica - Jodła Jedlnia-Letnisko 5:2 (3:1) Miałkowski 2, Szczepanik, Stąpór, Kosela - Cierzuch, Skowroński
Proch Pionki - KS Warka 1:2 (1:0) Szczepański (39') - Wierzbicki (72'), Mińkowski (87' rzut karny)
Iłżanka Kazanów - Legion Głowaczów 3:3 (2:0) Kozera (3'), Dębski (38'), Karls (79' rzut karny) - Lisiewski (76', 82'), Konopka (86' rzut karny)
Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Gryf Policzna 2:5 (2:1) Kozłowski (35'), Gulina (40')- Chwiszczuk 2, Alot, Dąbrowski (rzut karny), Kutyła
Powiślanka Lipsko - KS Potworów 3:2 (1:1) Bajor (26'), Piłat (86'), Gardynik (94') - L. Tyczyński (42' rzut karny), K. Tyczyński (78')