Okręgówka. 30 goli, zwycięskie Centrum

Liga okręgowa zaczęła rozgrywki w sobotę. Wówczas KS Warka ograła Szydłowiankę, a beniaminek z Potworowa rozbił Skaryszewiankę. Piłkarze Warki zwycięstwo zapewnili sobie dzięki bramkom w doliczonym czasie gry. Na wagę złota okazał się strzał Kamila Wierzbickiego na chwilę przed końcem meczu. Z kolei w Potworowie obejrzeliśmy one man show Krzysztofa Tyczyńskiego. Cztery gole dały jego ekipie cenne trzy punkty, a jemu fotel lidera klasyfikacji strzelców.

Faworyt rozgrywek, Proch Pionki wreszcie się przełamał. Co prawda mecz z Zawiszą Sienno rozpoczął się od bramki dla gospodarzy, jednak później trafiali już tylko piłkarze z Pionek. Dwa celne strzały Kacpra Wnuka z dystansu zapewniły ekipie trenera Roberta Rogali wyjazdowe zwycięstwo. Zapowiadając tę kolejkę przepowiadaliśmy też przełamanie ekipy z Lipska i faktycznie tak się stało. Powiślanka odniosła efektowne zwycięstwo, pokonując 5:1 Legion Głowaczów. Co ciekawe, do przerwy w Głowaczowie na tablicy wyników widniał... bezbramkowy remis. Pierwszą bolesną lekcję zebrał beniaminek z Policznej, który przyjął cztery ciosy od Orła Wierzbica, a niespodziewaną porażkę poniosło Mazowsze Grójec.

Świetną serię kontynuują piłkarze Centrum Radom. Podopieczni Dariusza Różańskiego sięgnęli po trzecie z rzędu zwycięstwo, pewnie pokonując Iłżankę Kazanów. Dla "Centralnych" było to przełamanie w meczach z ekipą z Kazanowa - dopiero po raz drugi na siedem starć radomianom udało się pokonać Iłżankę. Wynik spotkania już w pierwszych minutach gry otworzył Bartosz Siwak. Jeszcze przed upływem 30 minut do siatki trafił natomiast Mateusz Paliwoda, skutecznie "bijąc" rzut wolny. Do przerwy radomianie prowadzili 2:0. Zaledwie osiem minut po powrocie z szatni "Centralni" znów ukłuli. Tym razem zrobił to Jakub Hebda. Niedługo potem radomska ekipa dopełniła egzekucji. Dwa kolejne trafienia na koncie zapisał Mateusz Paliwoda, który zapisał na swoim koncie hattricka. Po dwóch kolejkach gier tylko "Centralni" i KS Warka mają na koncie komplet punktów.

Centrum Radom - Iłżanka Kazanów 5:0 (2:0)
Bramki: Siwak (5'), Paliwoda (28', 74', 76'), Hebda (53')

Centrum: Kula - Wiatrak, Siwak, Budzyński, Grylak, Hebda, Blank, Paliwoda, Midziołek (57' Dębiec), Kasprzyk, Zakrzewski

Nieco słabiej poszło drugiej radomskiej ekipie. Zamłynie zremisowało na wyjeździe z Jodłą, mimo że objęło prowadzenie już w pierwszych minutach gry, wykorzystując podbramkowe zamieszanie. Gospodarze byli jednak stroną przeważającą. Po ich strzałach piłka dwukrotnie lądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Orłowa. W drugiej części spotkania wyrównującego gola zdobył Kamil Pysiak, przy ogromnej pomocy bramkarza Zamłynia. Golkiper radomskiego klubu praktycznie wbił sobie piłkę do bramki, przez co jego drużyna straciła cenne ligowe punkty.

Jodła Jedlnia-Letnisko - Zamłynie Radom 1:1 (0:1)
Bramki: Pysiak (55') - Żurek (2')

Jodła: Zięba - Jończyński, Jaśkiewicz, Skórnicki, Sułkowski (71 Czarnecki), Rutka, Prokop, Kiraga, Kubryn, Cierzuch, Pysiak
Zamłynie: Orłow - Rdzanek, Chudziński, Jopek Trojanowski, Turczyk (65 Kośmiński), Ścigała, Stępniewski (65 Ślubiński), Żurek (88 Gregorek), Bawor (77 Popiel), Kubica.

WYNIKI

Sobota, 18 sierpnia

KS Warka - Szydłowianka 2:1 (1:1) Głogowski (45+1') Wierzbicki (90+6') - Bednarek (23')
KS Potworów - Skaryszewianka 4:1 (3:0) Tyczyński (20', 29', 40', 70') - K. Bednarczyk (47')

Niedziela, 19 sierpnia

Zawisza Sienno - Proch Pionki 1:2 (1:1) M. Klaus (3') - Wnuk (28', 50')
Legion Głowaczów - Powiślanka Lipsko 1:5 (0:0) Marchewka (72') - Zięba (52'), Gardynik (64'), Król (69'), Próchniak (80'), Bajor (90+4')
Pilica Nowe Miasto - Mazowsze Grójec 1:0 (1:0) Pędzikowski (44')
Gryf Policzna - Orzeł Wierzbica 1:4 (1:2) Singa (44') - Dziurzyński, Jaworski, Miałkowski 2