Naszpikowana gwiazdami Wisła przyjeżdża do Radomia

Naszpikowana gwiazdami Wisła przyjeżdża do Radomia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Po dwóch miesiącach dobiega końca pierwsza część sezonie siatkarskiej I ligi. W dziesięciu do tej pory rozegranych spotkaniach E. Leclerc Radomka Radom wygrała siedem razy i po ostatnim triumfie w Szczyrku awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Teraz nasza drużyna będzie musiała bronić tej pozycji przed atakującymi drużynami z Wieliczki i Poznania.

W najbliższym spotkaniu Radomka zmierzy się we własnej hali z wiceliderem tabeli – Wisłą Warszawa. Ekipa ze stolicy to klasowy zespół, który do tej pory uzbierał na swoim koncie 25 „oczek”, czyli o pięć więcej od radomianek. Wisła przegrała tylko dwa spotkania z MKS-em Kalisz i Solną Wieliczka. Dodatkowo w pięciu ostatnich pojedynkach warszawianki nie straciły nawet seta. To drużyna, która już przed rokiem wygrała rozgrywki w I lidze i była o krok od awansu do Ekstraklasy. Ostatecznie na ich drodze stanęły zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego, które okazały się lepsze w barażach.

W zespole ze stolicy występuje wiele doskonale znanych zawodniczek. W szeregach Wisły można znaleźć byłe reprezentantki Polski, aktualną kadrowiczkę z Ukrainy czy siatkarkę z przeszłością w kadrze Serbii. Dodatkowo większość z zawodniczek ma na swoim koncie występy w OrlenLidze.

Mimo wszystko Radomka nie będzie w tym meczu na straconej pozycji. Nasza drużyna wygrała sześć spotkań z rzędu. Dodatkowo we wszystkich pojedynkach punktowała, czego nie potrafiły dokonać zawodniczki z Warszawy. Na korzyść naszej drużyny przemawia również bezpośredni bilans pojedynków. Radomka w tym roku pokonała już Wisłę w meczu towarzyskim.

Spotkanie pomiędzy E. Leclerc Radomką Radom a Wisłą Warszawa zostanie rozegrane w środę, 6 grudnia o godz. 17 w radomskiej hali MOSiR-u. Relację LIVE z tego pojedynku będą mogli Państwo oglądać na żywo na portalu CoZaDzien.pl – TUTAJ.

 

Krzysztof Domagała fot. archiwum CoZaDzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ
Anonim
lub

Polecamy