Kotwiła show! Doskonały występ radomskich lekkoatletów

Martyna Kotwiła jechała do Lublina z najlepszym rezultatem w stawce. Jednak w biegu eliminacyjnym jej wynik poprawiła Anna Kiełbasińska i to ona była faworytką niedzielnego finału. Ale decydujące słowo należało do zawodniczki RLTL ZTE Radom. Martyna Kotwiła pobiegła fenomenalnie i pewnie sięgnęła po złoty medal. Radomianka pokonała 200 metrów w czasie 22.99. Od teraz jest to nowy rekord życiowy Martyny, a zarazem nowy rekord Polski juniorów do lat 20. Poprzedni rezultat 23.13 należał do Ireny Szewińskiej i został ustanowiony podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 1964 roku. Drugie miejsce w niedzielnym finale zajęła Anna Kiełbasińska (23.10), a skład podium uzupełniła Agata Forkasiewicz (23.77).

Natalia Wosztyl zdobyła brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki. Radomianka do finału weszła z czwartym rezultatem, ale w decydującym biegu ustanowiła nowy rekord życiowy, a zarazem rekord kraju juniorów, który od teraz wynosi 57.10. Ten rezultat dał zawodniczce RLTL ZTE Radom trzecie miejsce w stawce. Wygrała Joanna Linkiewicz przed Justyną Saganiak. Na eliminacjach swój udział w mistrzostwach zakończyła druga z radomianek Zofia Praczukowska, która została sklasyfikowana na 15. miejscu w stawce.

Jakub Smoliński zajął czwarte miejsce w finałowym biegu na 400 metrów przez płotki. Radomianin w eliminacjach uzyskał trzeci rezultat w stawce, ale w biegu o medale dał się wyprzedził Robertowi Brylińskiemu. Zawodnik RLTL ZTE Radom uzyskał najlepszy czas w sezonie 50.95, ale do podium zabrakło mu 0.27 setnych sekund. Złoto zdobył Patryk Dobek

O medal otarł się Patryk Kozłowski. Radomianin zajął czwarte miejsce w biegu na 1 500 metrów. Zawodnik RLTL ZTE Radom pokonał trasę w 3:48:64. Wygrał Adam Kszczot przed Adamem Czerwińskim i Michałem Rozmysem. Patryk Kozłowski miał również wystartować w biegu na 800 metrów, ale zrezygnował z tego startu.

Dawid Żebrowski zajął czwarte miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki. Sprintera RLTL ZTE Radom od medalu dzieliło zaledwie 0.11 setnych sekundy. Wygrał Damian Czykier z KS Podlasia Białystok.

W konkursie rzutu oszczepem barwy RLTL ZTE Radom reprezentowała Joanna Hajdrowska. Naszcza oszczepniczka w najlepszej próbie uzyskała rezultat 47.02, który pozwolił jej zajął ósme miejsce w stawce. Wygrała Marcelina Witek.

W konkursie w skoku wzwyż startowała Aneta Rydz. Zawodniczka RLTL ZTE Radom z wynikiem 174 centymetry zajęła siódme miejsce. Po złoto sięgnęła Michalina Kwaśniewska, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 184 centymetrów.

Startu w Lublinie do najlepszych nie zaliczą nasi długodystansowcy Mateusz Dębski i Mateusz Kaczor. W biegu na 3 000 metrów z przeszkodami Dębski był siódmy, a Kaczor dziesiąty. Obaj nie ukończyli również zmagań na 5 000 metrów.

W biegu na 800 metrów radomskie barwy reprezentował Krzysztof Turski. 18-latek był najmłodszym zawodnikiem w stawce i do Lublina pojechał po naukę. W eliminacjach zajął ostatnie miejsce i został sklasyfikowany na 18. pozycji.

W klasyfikacji medalowej zawodnicy RLTL ZTE Radom ze złotym krążkiem Martyny Kotwiły i brązowym Natalii Wosztyl zajęli 15. miejsce. Natomiast w zestawieniu punktowym radomianie zostali sklasyfikowani na 11. pozycji w stawce