UTH ROSA Radom z porażką w Kołobrzegu

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Spotkanie w Kołobrzegu lepiej rozpoczęło się dla zawodników Karola Gutkowskiego. UTH ROSA Radom już po czterech minutach gry, po celnych rzutach Sadło oraz Zegzuły wyszła na pięcio punktowe prowadzenie (5:10). Gospodarze wtorkowego pojedynku zdołali jeszcze w pierwszej kwarcie pojedynku wyrównać, a po trafieniach Przyborowskiego i Bodycha objęła prowadzenie (16:15). Ostatnie słowo w premierowej odsłonie należało jednak do radomskiego zespołu, który wygrał pierwszą kwartę (20:23).

Trzy kolejne odsłony meczu w Kołobrzegu były rozgrywane pod dyktando Kotwicy. Przy stanie (23:27) dla UTH ROSY Radom gospodarze zdobyli aż szesnaście punktów z rzędu! Po sześciu minutach drugiej kwarty Kotwica Kołobrzeg wyszła na prowadzenie (39:27). Radomianie po przestoju wzięli się mocno do odrabiania strat i do przerwy na tablicy widniał wynik (44:40) dla Kotwicy.

W drugiej części meczu UTH ROSA nie zdołała dogonić swojego przeciwnika ulegając w kolejnych odsłonach (13:11) oraz (21:20), a w całe spotkanie przegrywając 82:75. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Karola Gutkowskiego był Filip Zegzuła, który na swoje konto zapisał 24 punkty. W drużynie Kotwicy Kołobrzeg najwięcej oczek dla swojego zespołu zdobył Daniel Grujić - 21 punktów.