UTH ROSA Radom zatrzymana w Inowrocławiu

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już po pierwszych dziesięciu minutach spotkania Noteć Inowrocław zbudowała solidną przewagę. Premierowa odsłona sobotniego pojedynku zakończyła się triumfem gospodarzy (24:13). W drugiej kwarcie meczu, podopieczni Karola Gutkowskiego wreszcie zaczęli trafiać swoje rzuty, dzięki czemu z każdą minutą przewaga Noteci topniała. W tej części meczu UTH ROSA Radom zdobyła piętnaście punktów, trąc ich dziesięć. Do przerwy zatem wynik pokazywał rezultat (34:28).

Po zmianie stron UTH ROSA Radom przypominała zespół, który przed tygodniem pokonał warszawską Legię. Akcje napędzane przez duet Stanios - Zegzuła, dawały kolejne punkty gościom, czego efektem było nie tylko odrobienie strat do przeciwnika, ale objęcie prowadzenia różnicą ośmiu punktów! Trzecia odsłona meczu padła łupem koszykarzy Karola Gutkowskiego, którzy triumfowali (12:26).

Niestety w ostatnich dziesięciu minutach sobotniego spotkania, to gospodarze zachowali więcej spokoju oraz zimnej krwi i obronili własny parkiet. Noteć Inowrocław w ostatnich minutach spotkania rozstrzygnęła zwycięstwo na swoją korzyść zwyciężając 73:69.

Najskuteczniejszymi zawodnikami UTH ROSY Radom byli: Filip Zegzuła - autor 18 punktów, Kuba Stanios - zdobywca 17 punktów, Damian Jeszke - 14 punktów oraz Michał Sadło, który zapisał na swoje konto 12 oczek.

KSK Noteć Inowrocław - UTH ROSA Radom 73:69 (24:13, 10:15, 12:26, 27:15)