Wymęczone zwycięstwo ROSY

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można znaleźć TUTAJ.

Po dwóch tygodniach przerwy ROSA Radom powróciła do walki na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki. W pierwszym meczu po tej przerwie wicemistrzowie Polski zmierzyli się z Polpharmą Starogardem Gdańskim. W ostatnich tygodniach zawodnicy z Kociewia imponowali formą wygrywając aż cztery z pięciu spotkań, a dodatkowo mieli mały handicap nad ROSĄ po tym jak efektownie wygrali pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zespołami.

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Mimo wszystko ROSA Radom była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Dodatkowo w tym meczu po raz pierwszy od wielu miesięcy przed radomską publicznością zaprezentował się Tyrone Brazelton. A pierwszy mecz w hali MOSiR-u rozegrał Igor Zajcew.

ROSA Radom- Polpharma Starogard Gdański

ROSA Radom dobrze rozpoczęła niedzielny pojedynek. W pierwszych minutach do kosza trafiał Darnell Jackson, a w krótkim czasie sześć punktów zdobył Robert Witka i już po czterech minutach radomianie prowadzili 12 do 6. Jednak wtedy radomska gra się zacięła. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego przez ponad cztery minuty nie zdołali trafić do kosza, a w tym czasie goście zdołali wyjść na prowadzenie 13:12. W końcówce tej kwarty dominowały faule i brzydka gra, a pierwsza część spotkania zakończyła się celnym rzutem Anthonego Milesa i po tej próbie goście prowadzili 20:18.

Na początku drugiej kwarty koszykarze z Kociewia jeszcze odskoczyli na cztery punkty (18:22), a potem przez ponad sześć minut nie zdołali znaleźć drogi do kosza. W tym okresie radomianie zdobyli 13 punktów z rzędu i objęli prowadzenie (31:22). Niestety ROSA mając rywala na łopatkach nie zdołała go dobić. Goście poprawili swoją grę i na przerwę schodzili przegrywając tylko sześcioma punktami (37:31).

ROSA Radom dobrze rozpoczęła trzecią kwartę. Goście cały czas mieli problem z celnością, a radomianie sumiennie to wykorzystywali i powiększali swoją przewagę. Po celnym rzucie Roberta Witki gospodarze prowadzili nawet różnicą 15 punktów (51:36). W ostatnich minutach trzeciej kwarty koszykarze ze Starogardu próbowali jeszcze walczyć , ale i tak przed ostatnią kwartą przegrywali 12 „oczkami” (44:56).

Wydawało się, że ROSA ma wygrany mecz i w ostatniej odsłonie tylko musi postawić kropkę na i. Niestety nic bardziej mylnego. Radomianie fatalnie weszli w ostatnią kwartę i przez ponad pięć minut nie potrafili trafić do kosza. W tym czasie goście zdobyli siedem punktów i zmniejszyli różnicę do pięciu „oczek”. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego wyraźnie się męczyli i na trzy minuty przed końcem ich zaliczka stopniała do zaledwie dwóch punktów (59:57). Na szczęście w kluczowych momentach do kosza trafił Robert Witka, a po chwili kolejne punkt dołożyli Michał Sokołowski i Jarosław Zyskowski i ostatecznie ROSA wygrała to spotkanie 67:60.

W radomskich szeregach najwięcej punktów zdobył Robert Witka. Nasz kapitan zapisał na swoim koncie 20 „oczek”. Dobry mecz rozegrał także Michał Sokołowski, który zdobył 16 punktów i zebrał dziewięć piłek. Natomiast z double-double cieszył się Darnell Jackson. Amerykański center zanotował 11 punktów i 10 zbiórek. Natomiast bez punktów, ale aż z dziewięcioma asystami mecz zakończył Daniel Szymkiewicz.

Po tym zwycięstwie ROSA Radom awansowała na siódme miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki. Kolejne spotkanie „Smoki” rozegrają 7 marca, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z King Wilkami Morskimi Szczecin.

ROSA Radom – Polpharma Starogard Gdański 67:60 (18:20, 19:11, 19:13, 11:16)

ROSA Radom: Witka 20, Sokołowski 16, Jackson 11, Zyskowski 8, Brazelton 6, Zegzuła 2, Adams 2, Jeszke 1, Zajcew 1, Szymkiewicz 0

Polpharma Starogard Gdański: Mirković 15, Diduszko 12, Miles 11, Sajus 10, Schenk 6, Paliukenas 2, Flieger 2, Davis 2, Długosz 0, Michałek 0