UTH ROSA wygrywa przed własną publicznością

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Już w pierwszych wymianach sobotniego (4 lutego) pojedynku widać było, że UTH ROSA Radom zrobi wszystko, by nie wydrzeć sobie zwycięstwa. Po celnym rzucie Zegzuły oraz Sobuty gospodarze wyszli na czteropunktowe prowadzenie w premierowej odsłonie (12:8). Czteropunktowa przewaga utrzymywała się bardzo długo, lecz tuż przed zakończeniem pierwszej kwarty, goście z Nysy Kłodzka zdołali nie tylko odrobić stratę, ale po celnym rzucie Kasińskiego, zakończyli pierwsze dziesięć minut zwycięstwem (18:20).

W drugiej kwarcie pojedynku dominowali gospodarze. UTH ROSA po celnym rzucie Sadło doprowadziła do remisu (25:25), a później "odskoczyła" swojemu rywalowi. Zetkame Doral Nysa Kłodzka w tej części meczu nie mogła skutecznie "ustawić celowników".

UTH ROSA Radom - Zetkama Doral Nysa Kłodzko

Po zmianie stronie stron zobaczyliśmy "dwie twarze" UTH ROSY Radom. W trzeciej kwarcie spotkania do grona punktujących gospodarzy, dołączył się Szczypiński, który popisywał się celnymi rzutami z dystansu. Gospodarze wygrali trzecią kwartę (22:6), a przed ostatnimi dziesięcioma minutami wyszła na prowadzenie 62:37. Ostatnia kwarta nie była już tak imponująca w wykonaniu UTH ROSY. Podopieczni Karola Gutkowskiego wyraźnie zwolnili tempo gry, ale mimo to goście nie zdołali odrobić ogromnej przewagi gospodarzy, przegrywając całe spotkanie 79:58.

Najskuteczniejszymi zawodnikami UTH ROSY Radom byli: Filip Zegzuła (17 punktów), Mateusz Szczypiński (15 punktów) oraz Łukasz Sobuta (12 punktów).

UTH ROSA Radom - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 79:58 (18:20, 22:11, 22:6, 17:21)