ROSA ograła lidera!!!

Najświeższe wiadomości sportowe z Radomia i regionu znajdziesz na profilu Sport.Cozadzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można przeczytać – TUTAJ

ROSA Radom po serii porażek pojechała do Torunia na mecz z liderem ligi – Polskim Cukrem. Dodatkowo w autokarze jadącym do grodu Kopernika zabrakło dwóch amerykańskich zawodników – Gary’ego Bella i Jordana Callahana. Obaj koszykarze pozostali w Radomiu i negocjowali z klubem warunki rozstania. Przed meczem w Toruniu nowego pracodawcę znalazł już Bell, a kwestia pożegnania się Callahana powinna wyjaśnić się w ciągu kilku najbliższy dni.

W zwycięstwo osłabionej ROSY na terenie niepokonanego u siebie Torunia wierzyli tylko najwytrwalsi kibice „Smoków”, ale ich modlitwy zostały wysłuchane i radomianie pokonali na wyjeździe trudnego przeciwnika.

Mecz rozpoczął się od trzech brawurowych akcji ROSY i radomianie błyskawicznie odskoczyli na sześć punktów (0:6), ale gospodarze podnieśli się po początkowym ciosie i jeszcze w pierwszej części otwierającej kwarty odrobili straty i sami objęli prowadzenie (14:8). Przy tym wyniku wydawało się, że ROSA pęknie i pozwoli uciec „Twardym Piernikom”, ale radomianie pokazali charakter i wrzucili wyższy bieg. Za sprawą Michała Sokołowskiego ROSA wyrównała (18:18), a w ostatnich sekundach punktowali Maciej Bojanowski i Filip Zegzuła i po pierwszych dziesięciu minutach radomianie prowadzili różnicą siedmiu punktów (24:31).

Druga kwarta była wyrównana. Torunianie starali się odrabiać straty i nawet na minutę przed końcem doprowadzili do remisu (43:43), ale w końcówce radomianie ponownie podwyższyli tempo. Z rzutu wolnego trafił Michał Sokołowski, a w ostatnich sekundach celną „trójką” popisał się Filip Zeguzła i na przerwie „Smoki” miały cztery punkty zaliczki (43:47).

Po zmianie stron radomianie utrzymywali dobry poziom. Po celnych rzutach Jarosława Zyskowskiego i dobrej próbie Darnell Jacksona prowadzenie ROSY urosło do 11 punktów (49:60). Co prawda gospodarze jeszcze próbowali odrabiać straty i na koniec trzej kwarty przewaga radomian stopniała do pięciu punktów (62:67).

Na szczęście w czwartej kwarcie ROSA się nie poddała. Wicemistrzowie Polski nawet na moment nie pozwolił gospodarzom doprowadzić do remisu. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego w końcu zagrali skutecznie w decydujących momentach i zasłużenie wygrali w Toruniu 89:84. ROSA jest pierwszym zespołem w tym sezonie, który wygrał na terenie Polskiego Cukru.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Darnell Jackson. Amerykanin zdobył 21 punktów, a z dwucyfrowym dorobkiem punktowym mecz zakończyli jeszcze Michał Sokołowski (16), Daniel Szymkiewicz (15), Jarosław Zyskowski (14) i Filip Zegzuła (10).

Mimo zwycięstwa ROSA Radom nadal zajmuje 11. miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki. Kolejne spotkanie drużyna Wojciecha Kamińskiego rozegra w niedzielę (5 lutego), kiedy to we własnej hali zmierzy się z Treflem Sopot.

Polski Cukier Toruń – ROSA Radom 84:89 (24:31, 19:16, 19:20, 22:22)

Polski Cukier Toruń: Trotter 17, Wiśniewski 14, Diduszko 14, Sulima 10, Weaver 10, Śnieg 8, Perka 2, Sanduł 1, Michalski 1

ROSA Radom: Jackson 21, Sokołowski 16, Szymkiewicz 15, Zyskowski 14, Zegzuła 10, Bojanowski 7, Jeszke 4, Witka 0, Adams 0

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.