Finał TBL: Stelmet po raz drugi

Zapis Relacji LIVE - TUTAJ

O ile losy pierwszego spotkania ważyły się do ostatnich sekund, o tyle w drugim starciu tych ekip to aktualni mistrzowie kraju wyraźnie byli górą. Wszystkie kwarty należały do nich i choć radomianie próbowali raz po raz gonić wynik, nic z tego nie wychodziło.

Od pierwszych minut przewaga zielonogórskiej ekipy systematycznie rosła. W końcówce uaktywnił się najskuteczniejszy po stronie gospodarzy Dee Bost i Stelmet prowadził już 20:9. Drugą partię Stelmet rozpoczął od serii 13:0, przerwanej tylko jednym celnym wolnym Sokołowskiego. Było już 33:10 po upływie połowy czasu. Ostatecznie dobre akcje Witki, Zajcewa i celne wolne Sokoła zniwelowały przewagę do stanu 37:25 po dwudziestu minutach.

W trzeciej ćwiartce ROSA ponownie zbliżyła się na 10 "oczek" za sprawą Sokołowskiego i Thomasa oraz ich trójek (41:31). Później jednak punktowali głównie rywale. Tę partię wygrali 18:12. Bezpieczną przewagę faworyci zachowali do samego końca. Wypracowana wcześniej pozwalała im kontrolować ostatnie minuty i spokojnie "grać swoje".

W perspektywie wyraźnej porażki w drugim ze spotkań, tym bardziej szkoda pierwszego pojedynku w Zielonej Górze, w którym można było pokusić się nawet o zwycięstwo. Teraz rywalizacja finałowa przenosi się do Radomia. Pierwszy mecz w hali MOSiR już 31 maja (wtorek) o 20.

Stelmet BC Zielona Góra - ROSA Radom 70:51 (20:9, 17:16, 18:12, 15:14)