ROSA krok od półfinału

Zapis relacji LIVE z tego spotkania można znaleźć – TUTAJ

W piątek (29 kwietnia) ROSA Radom doskonale rozpoczęła rywalizację w ćwierćfinale Tauron Basket Ligi, pokonując Polfarmex Kutno różnicą aż 10 punktów (więcej o tym meczu TUTAJ). W niedzielę (1 maja) podopieczni Wojciecha Kamińskiego poszli za ciosem i drugi raz pokonali ekipę żółto-niebieskich.

Radomianie doskonale rozpoczęli spotkanie. W pierwszych minutach popisywali się doskonałymi przechwytami, które dawały im szybkie punkty. W pewnym momencie ROSA prowadziła już 12:4 i wydawało się, że będziemy świadkami koszykarskiego nokautu, ale jeszcze w pierwszej kwarcie goście zdołali się podnieść z kolan i zakończyli tę część gry ze stratą pięciu punktów (17:12).

ROSA Radom-Polfarmex Kutno

Po krótkiej przerwie kilkoma dobrymi zagraniami popisał się Igor Zajcew. Najlepszym koszykarz kwietnia w Tauron Basket Lidze w niespełna minutę zdobył pięć punktów, a po chwili kolejne „trójki” dołożyli Torey Thomas i Daniel Szymkiewicz, co pozwoliło wyjść ROSIE na 13-punktowe prowadzenie (32:19). Jednak w końcówce radomianie nieco się rozluźnili i do przerwy ich prowadzenie stopniało do siedmiu punktów (34:27).

Trzecia kwarta nie była najlepsza w wykonaniu ROSY Radom. Zdobywcy tegorocznego Pucharu Polski roztrwonili całą przewagę i w pewnym momencie na prowadzenie wyszli goście (42:44), ale cieszyli się z niego zaledwie kilka sekund, bo po chwili Torey Thomas rzucił za trzy punkty i ROSA ponownie była bliżej zwycięstwa. Trzecia kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem radomian (45:44).

Na początku ostatniej „ćwiartki” dominowała obrona. Koszykarze obu zespołów przez ponad trzy minuty nie zdołali trafić do kosza. Tę niemoc, z linii rzutów wolnych, przełamał Michael Fraser, a po chwili „trójką” odpowiedział CJ Harris. Wyrównana gra toczyła się do momentu, kiedy na zegarze pozostawało dwie i pół minuty do końca spotkania. Wtedy to akcją 2+1 popisał się CJ Harris, a po chwili „trójką” poprawił Torey Thomas i ROSA prowadziła już 58:52. W ostatnich sekundach goście nie byli już w stanie zagrozić ROSIE, która ostatecznie wygrała ten mecz 63:56.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach radomskiego zespołu okazał się CJ Harris. Amerykanin zanotował 22 punkty trafiając 8 z 16 rzutów z gry i wszystkie cztery osobiste. W ataku dzielnie wspierał go Torey Thomas, który zdobył 16 „oczek”.

W ćwierćfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw ROSA Radom prowadzi już 2:0. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w środę (4 maja) o godz. 20.00 w Kutnie. Jeżeli do wyłonienia półfinalisty będzie potrzebny kolejny pojedynek to odbędzie się on również na terenie Polfarmeksu w piątek (6 maja), a ewentualne piąte spotkanie rozegrane zostanie w Radomiu w poniedziałek (9 maja).

ROSA Radom – Polfarmex Kutno 63:56 (17:12, 17:15, 11:17, 18:12)

ROSA Radom: Harris 22, Thomas 16, Zajcew 8, Sokołowski 7, Szymkiewicz 5, Jeszke 3, Adams 2, Witka 0, Bonarek 0

Polfarmex Kutno: Gabiński 16, Parker 16, Fraser 11, Zyskowski 9, Bartosz 4, Wołoszyn 0, Malczyk 0, Grochowski 0, Jarecki 0, Faber 0